Rondleiding Klein Wildhoef te Bloemendaal Literaire wandeling met Wim Vogel Hoe maken we Bloemendaal mooier? www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2014 33 dinsdagavond 24 juni 2014,19.30 uur. Al een tijdje stond een excursie op Klein Wildhoef op ons wensenlijstje. Wij waren dan ook erg blij dat de eigenaren direct aangaven dat de donateurs van Ons Bloemendaal van harte welkom zijn. Op dit particuliere landgoed is veel aan natuurschoon te zien en het park is veel groter dan u zou vermoeden. Onder leiding van Joan Patijn wandelen we door het park waar zij ons zal vertellen over de geschiedenis van het landgoed en de relatie met Groot Wildhoef. We bezoeken de ijskelder die nu bewoond wordt door vleermuizen en bekijken het theehuisje dat zichtbaar is vanaf de Brederodelaan. We sluiten de excursie af met een glaasje wijn, waarbij we nog wat na kunnen praten. Tijd: dinsdagavond 24 juni 2014,19.00 uur Verzamelen: bij het ingangshek aan de Donkerelaan (tegenover het cricketveld) te Bloemendaal Eigen bijdrage: 5 euro Max. aantal deelnemers: 25 Opgeven bij Fieke van Hulst, activiteiten@onsbloemendaal.nl of 023 5258694 vanaf 23 maart zaterdagochtend 30 augustus 2014,11.15 uur. Vorig jaar verzorgde Wim Vogel, neerlandicus en schrijver van het boek Het verrukkelijk gelegen Overveen en Bloemendaal, twee wandelingen voor onze donateurs. Wij genoten daarbij niet alleen van zijn literaire maar ook van zijn historische kennis over de omgeving van Bloemendaal. Daarom gaan wij graag weer met Wim Vogel op stap naar literaire sporen waarbij ditmaal het accent van de wandeling zal liggen op het noordelijk deel van Bloemendaal. Wij verzamelen bij Grand Café Vreeburg waar we eerst een kopje koffie drinken voor we op pad gaan. De wandeling gaat door de Donkerelaan naar het meertje van Caprera, via de trap aan de Midden Duin en Daalseweg naar Het Kopje en uiteindelijk weer terug naar de Bloemendaalseweg. De wandeling duurt 1,5 tot 2 uur. Tijd: zaterdagochtend 30 augustus, 11.15 uur Verzamelen bij: Grand Café Vreeburg, Kerkplein 16, Bloemendaal Eigen bijdrage: 5 euro Maximaal aantal deelnemers: 25 Opgeven bij Fieke van Hulst, activiteiten@onsbloemendaal.nl of 023-5258694 vanaf 23 maart Heeft u ideën voor een nieuw restauratieproject? Het bestuur is op zoek naar een nieuw restauratieproject waar zij financieel en/of organisatorisch aan kan bijdragen. Wij zoeken een project dat bij voorkeur openbaar toegankelijk is, zodat iedereen in de gemeente er van kan genieten. Heeft u een goed idee voor een project dat onze gemeente nog mooier zou maken? Laat het ons weten via de website www.onsbloemendaal.nl of per brief.

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 33