www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2014 Projecten Dit jaar werden twee projecten met succes afgerond, mede dankzij de hulp van Klaartje Pompe van het Noord-Hollands Archief. Het eerste was de digitalisering van ons tijdschrift. Wie een oud nummer wil raadplegen of informatie zoekt over een bepaald onderwerp, kan voortaan terecht op de site van het Noord-Hollands Archief: http://nha-oud.courant.nu/ Het tweede project was de restauratie van de zogenaamde Pompejaanse bank op landgoed Duinlust. Bestuurslid Elsbeth van Olffen heeft dit project in samenwerking met Staatsbosbeheer begeleid en tot een goed einde gebracht. Op 14 september werd de bank feestelijk onthuld en in gebruik genomen. De jachthoornblazersgroep 't Panneland zorgde voor een bijzondere muzikale omlijsting. Excursies en andere activiteiten De activiteitencommissie bestaande uit Fieke van Hulst, Saskia Verveld, Elsbeth van Olffen en Marion van Bussel verzorgde ook dit jaar weer een uitgebreid programma dat veel belangstellenden trok. Op de jaarvergadering op 15 april hield Gert Jan van Setten, lid van de redactie van Ons Bloemendaal, een lezing over het uiterst actuele onderwerp 'De zoektocht van Bloemendaal naar een mooi gemeentehuis'. Op diezelfde vergadering kreeg Ina Mostert de Kleine Ereprijs uitgereikt. Op 27 juni mochten we een kijkje nemen in hotel Bleecker, het nieuwe hotel aan de Bloemendaalseweg. Op 25 juli werden wij gastvrij ontvangen op de buitenplaats Saxenburg waar we onder leiding van Joan Patijn werden rondgeleid door de historische tuin. Op 11 mei en op 31 augustus werden twee literaire wandelingen gehouden door schrijver en neerlandicus Wim Vogel. De eerste wandeling had als thema de 100ste geboortedag van Godfried Bomans en voerde door Bloemendaal. De tweede wandeling startte bij Loetje en ging door Overveen. Op 14 september opende wethouder Tames Kokke op Duinlust de Open Monumentendagen in de gemeente Bloemendaal en onthulde bij die gelegenheid de Pompejaanse bank. De eigenaar van Duinlust, de heer Dorlas, had het huis voor ons opengesteld zodat het bezichtigd kon worden. Daarna konden belangstellenden onder leiding van Mieke Wilmink het hele landgoed bezichtigen. Ons Bloemendaal nam met een eigen kraam deel aan de jaarmarkt van Bloemendaal en de Oude Ambachtenmarkt in Overveen. Behalve extra inkomsten leverde het ons nieuwe donateurs en een grotere naamsbekendheid op. Bibliotheek en archief Ons Bloemendaal beschikt over een eigen ruimte in Bennebroek waar het archief, het documentatiemateriaal en het boekenbezit bewaard worden. Dit jaar is ons boekenbezit aanzienlijk gegroeid dankzij schenkingen van verschillende donateurs, van de gemeente Bloemendaal, van mevrouw Stapel uit St. Pancras - haar vader was wethouder in Bloemendaal - en van Piet van der Ham. Ook werd het bibliotheekje van de heer Van Emmerik aan ons overgedragen. Al met al hebben we nu meer dan 200 boeken over Bloemendaal en omstreken en een flink aantal ordners met documentatiemateriaal. In de toekomst hopen we dit materiaal te kunnen ontsluiten. Monumentenzorg en de bescherming van het cultureel en natuurlijk erfgoed Achter de schermen en niet altijd zichtbaar, werd ook dit jaar weer veel werk verzet. Bouwaanvragen werden bekeken, bestemmingsplannen beoordeeld en gesprekken gevoerd met de gemeente over het behoud van het erfgoed. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 2014 stelden wij een 'verlanglijst'op die wij naar alle politieke partijen stuurden. Onthulling Pompejaanse bank

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 8