www.onsbloemeridaal.nl nr. 1 voorjaar 2014 Roel van Aalderen heeft zich kort voor zijn overlijden ingezet voor het behoud van de historische duiker op het Halve Maantje. Ook heeft hij een bijdrage geleverd aan het tot stand komen van de urnenwand op de Algemene Begraafplaats. Samen met de Historische Vereniging Heemstede Bennebroek verzochten wij de zusters Franciscanessen maatregelen te nemen ter bescherming van het St. Luciaklooster en de kloostertuin in Bennebroek. Ook namen wij verschillende malen contact op met de gemeente over de verwaarlozing van het hoofdgebouw van Meerenberg. Ons Bloemendaal diende twee zienswijzen in. Een met betrekking tot de voorgenomen bouw van Villa Elshof aan het Halve Maantje, de ander met betrekking tot de zogenaamde Duinpolderweg, de beoogde verbinding tussen de N206 en de N205. Ons bestuurslid Wim Alferink heeft zich zeer intensief met deze kwestie bezig gehouden en niet tevergeefs. Dankzij de zienswijze die hij namens Ons Bloemendaal heeft ingediend is bereikt dat een van de varianten die bij eerdere besluitvorming was verdwenen en die volgens Ons Bloemendaal de minste schade aan het cultureel en natuurlijk erfgoed zou aanrichten, weer bij de beoordeling zal worden betrokken. Op 8 mei besliste de Raad van State dat er geen lichtmasten op de velden 3 en 4 van de Hockeyclub Bloemendaal mogen worden geplaatst. Ons Bloemendaal is zeer verheugd over deze uitspraak die ons standpunt van de afgelopen jaren weergeeft. Tenslotte heeft Ons Bloemendaal zich bezig gehouden met de landgoederennota die door de gemeente Bloemendaal wordt opgesteld. Met hulp van Wenda Stoffel is een nota opgesteld met punten die wij graag in de landgoederennota zouden zien opgenomen. Hierover is ook overleg gevoerd met de gemeente. Open Monumentendagen De Open Monumentendagen op 14 en 15 september afgelopen jaar, hadden als thema De klassendag Macht en Pracht. Veel oude bekenden deden mee waarvan vooral Leijduin - in beheer bij Landschap Noord-Holland - en Elswout - eigendom van Staatsbosbeheer - met een speciaal voor deze dagen georganiseerd programma extra veel bezoekers trokken. Een bijzondere nieuwkomer was het zogenaamde Brouwershuisje in Aerdenhout waar vroeger een schuilkerk was gevestigd. Met een bezoekersaantal van in totaal 3.500 verdeeld over 13 monumenten, mag de activiteitencommissie die dit evenement organiseerde meer dan tevreden zijn. De vrijdag vóór de Open Monumentendagen werd de Klassendag gehouden. Redactielid Marie-Christine Marres had de organisatie op zich genomen en zorgde ervoor dat meer dan 300 basisschoolleerlingen uit alle vijfde dorpskernen een monument in de buurt van hun school bezochten. Veel maar nuttig werk want de kinderen van nu zijn de volwassenen van morgen! En tenslotte Ondanks het feit dat ook in 2013 de crisis niet helemaal aan ons voorbij ging, mochten we rekenen op de steun en het enthousiasme van onze donateurs. Het zijn er nog altijd zo'n 1.260. Velen gaven een extra donatie en stuurden mails waarin zij hun waardering voor ons tijdschrift en ons werk uitspraken. Onze hartelijke dank daarvoor!

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 9