Aankoop bermen en boomen. De Raad der gemeente Heemstede; Overwegende, dat de heer H. H. Beels van Heemstede, lid van den Raad van Administratie der Hollandsche IJze- ren Spoorweg Maatschappij, Ambachtsheer van Heemstede, wonende te Haarlem, zich welwillend bereid heeft verklaard aan deze gemeente te verkoopen eenige perceelen berm aan den Heerenweg met de daarop staande boomen en zulks met inbegrip van alle rechten, welke genoemde heer als eigenaar van de Heerlijkheid Heemstede kan doen gel- den op den Heerenweg in de gemeente Heemstede en op de daartoe behoorende bermen voor zoover ongenummertl Overwegende, dat die bermen met de boomen door de deskundigen C. M. de Mooy, afslager, wonende te Hillegom en J. Hoeks, bloemkweeker, wonende te Heemstede, zijn getaxeerd op eene waarde van 307, en de Heer Beels van Heemstede voornoemd met eene koopsom van f 307 voor de perceelen berm met de boomen en tevens voor de rechten genoegen kan nemen Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om tot genoemden aankoop te besluiten, daar zij niet alleen de koopsom zeer billijk oordeelen, maar bovendien meenen, dat het verkrijgen van den eigendom in het belang der gemeente zeer gewenscht is; Gelet op artt. 137, en 194e der Gemeentewet; Heeft besloten Burgemeester en Wethouders te machtigen Voor de gemeente Heemstede te koopen en in vollen en vrijen eigendom op door hen in overleg met na te noemen heer verkooper te bepalen dag te aanvaarden van den heer H. H. Beels bovengenoemd voor eene koopsom van 307 de volgende bermen, liggende in de gemeente Heemstede langs den Rijksstraatweg of Heerenweg en wel 1. den Westelijken berm langs den tuin van het huis ,Bloemenhoven", kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie B No. 901, groot 5 aren 4 centiaren 2. den Westelijken berm vöôr de buitenplaats „Bosch en Hoven" kadastraal ongenummerd; 3. den Oostelijken berm langs de sloot van het wei- land behoorende tot de buitenplaats „Bosch en Hoven" ten zuiden van de Emauslaan, kadastraal bekend gemeente

Raadsnotulen Heemstede | 1907 | | pagina 13