Onderhandsche verlmring van grasgewas. De raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat bij de jaarlijksche openbare verpach- ting van het grasgewas langs de bermen van enkele we- gen de opbrengst de laatste jaren geregeld is gedaald Overwegende, dat van ingezetenen het aanbod is inge- komen om gedurende vijf of meer jaren die bermen tegen behoorlijken en gemiddeld hoogeren prijs onderhands te huren Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Besluit Voor den tijd van vijf jaren ingaande den eersten Mei negentienhonderd en acht onderhands te verhuren I. het grasgewas der bermen van den Meerweg te be- ginnen bij den Achterweg tot aan de Ringvaart van den Haarlemmermeer-polder, alsmede het grasgewas staande op de losplaats aan voornoemde Ringvaart en op de ber- men van de Van Merlenlaan, aan Cornelis Tates, wonen- de te Heemstede, aan den Meerweg, voor zeven gulden per jaar; II. het grasgewas staande op de bermen der Prinsenlaan aan Nicolaas Van Rijn, wonende te Heemstede aan de Prinsenlaan, voor tien gulden per jaar; En zulks onder de volgende voorwaarden a. het verpac'hte mag niet beweid maar zal moeten ge- maaid worden, het wordt den pachter evenwel vrijgelaten om zoowel het voor- als het nagewas te maaien op ver- schillende tijdstippen zooals hij zal goedvinden b. de pachters zullen moeten toestaan het opmaken der slooten en der vaart, zooals dat volgens de bestaande re- glementen moet plaats hebben, alsmede al de te doene werkzaamheden voor het onderhoud der wegen, het los- sen van puin als anderszins, op de bermen daaronder be- grepen. Tevens zal de pachter van de losplaats moeten gedoogen, dat daarop, wanneer de gemeente zulks noodig oordeelt, allerlei voorwerpen worden gelost. c. De pachter van perceel 1. zal gehouden zijn de sloo- ten loopende langs den Meerweg halverwege in behoor- lijken staat. volgens Rijnlandsch keur, te onderhouden en

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 1