Rapport der Gascommissie. Alvorens de Gascommissie met een voorstel tot Uwen Raad kan komen betreffende den bouw der gasfabriek en het leggen der buizen, dient vast te staan of de buizen ook in het Noordelijk gedeelte van de Gemeente zullen worden gelegd, omdat daarvan afhankelijk is de grootte der fabriek en de aanleg van het buizennet. Zooals U bekend is werd in Uwe vergadering van 8 juni 1905 besloten aan den Raad der Gemeente Haarlem te vragen om vergunning tot het leggen van gasbuizen c. a. in de wegen die aan Haarlem in eigendom behooren. Met het College van B. W. dier gemeente zijn se- dert onderhandelingen gevoerd. Dit College stelde zich op het standpunt dat die ver- gunning niet zou zijn in het belang der gemeente Haar- lem en wilde in het Noordelijk deel zelve gas leveren. De over deze zaak gevoerde correspondentie ligt voor U ter Secretarie ter inzage. Nu door de buizen - verordening" van 3 Sept. 1907 eene vergunningvan Haarlem overbodig is geworden, meent Uwe Commissie, dat aan den Raad der Gemeente Haarlem kan worden bericht, dat het verzoek dd. 10 Juni 1905 wordt ingetrokken, doch dat de Raad der Gemeente Heemstede bereid blijft de buizen der Gemeente Haarlem, die zich aldaar reeds bevinden, voor zooverre die te ge- bruiken zijn, over te nemen. Weliswaar hebben B. W. van Haarlem zich ten slotte bereid verklaard aan hunnen Raad voor te stellen in het Noordelijk gedeelte de straatverlichting voor rekening hunner gemeente te nemen, en zou zulks eenig voordeel voor onze gemeente kunnen zijn, doch het is ons uit de voorloopige berekeningen reeds voldoende gebleken, dat, wil een gasfabriek voor Heemstede op den duur le- vensvatbaar worden, het Noordelijk gedeelte der gemeente beslist moet aangesloten worden aan onze fabriek, omdat aldaar een betrekkelijk groot gasverbruik is te verwachten.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 5