n-j" búm m mvr -1 HEEMSTEDE, 14 April 1908. Xl GAS. /la/z den Raad der Gemeente HAARLEM. Bij adres van 10 Juni 1905 werd door ons aan Uwen Raad vergunning gevraagd tot het Ieggen en hebben van gasbuizen in wegen en gronden aan de gemeente Haarlem in privaat eigendom toebehoorende, doch gelegen binnen de gemeente Heemstede en tot het plaatsen en hebben van lantaarnpalen. Sedert zijn met het College van Burgemeester en Wet- houders Uwer gemeente onderhandelingen gevoerd over dit onderwerp. Genoemd College stelde zich daarbij op het standpunt. dat inwilliging van het verzoek niet zou zijn in het be- lang Uwer gemeente, en wilde voor Uwe gemeente de Verlichtingsconcessie bekomen in het gedeelte van Heem- stede, dat volgens het in 1902 door Gedeputeerde Staten opgemaakt wetsontwerp tot grenswijziging aan de gemeen- te Haarlem zou worden toegevoegd. Wij hebben vermoed, dat Uw Dagelijksch Bestuur met het oog op die grenswijziging dit verlangen te kennen gaf, en ofschoon dezerzijds ten krachtigste was geprotes- teerd tegen dat ontwerp en wij hoop koesterden, dat dit ontwerp niet tot wet zou worden verheven, hebben wij gemeend om, terwijl de beslissing nog niet gevallen was, de onderhandelingen te moeten voortzetten, vooral omdat wij spoedig zekerheid wenschten te hebben, waar door ons gas geleverd zou kunnen worden. Toen wij echter bij schrijven van H. H. Gedeputeerde Staten, dd. 17 Oct. 1906, de mededeeling mochten ontvangen, dat de Minister van Binnenlandsche zaken er van af had ge- zien de indiening van een ontwerp van wet tot grenswij- ziging tusschen Haarlem en omliggende gemeenten bij de Staten - Generaal te bevorderen en het ons gebleken was, dat zulks geheel overeenkwam met de wenschen van Uwen Raad, was er naar onze meening geen reden meer, die inwilliging van ons verzoek tegen kon houden en wij

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 7