gaven zulks dan ook te kennen, laatstelijk bij ons schrij- vcn van 28 Juni 1907, ,Afi 136/9. Niettemin gaven wij voor het geval Uw Raad onver- hoopt tot die inwilliging niet 'bereid zou worden bevonden, onze wenschen te kennen, betreffende eenige bepalingen op te nemen in eene eventueele overeenkomst. Bij brief van 1 Nov 1907, 7e Afd. Xi. 1/547, werd ons door Uw Dagelijksch Bestuur mededeeling gedaan van een ontwerp - besluit in deze aangelegenheid met het verzoek te mogen vernemen, of het Bestuur onzer Gemeente be- reid zoude worden bevonden de sub II van dat ontwerp - besluit omschreven overeenkomst aan te gaan. Afgezien van het feit, dat deze overeenkomst niet on- gewijzigd door ons zou kunnen worden aanvaard, zijn wij van oordeel, dat, zoodra de gemeente Heemstede hare gasfabriek kan exploiteeren, de gaslevering binnen haar gebied overal door haar zelf moet kunnen geschieden, niet alleen omdat zulks in vollen omvang tot haar taak be- hoort, maar ook omdat de rentabiliteit van dit bedrijf daarvan volstrekt afhankelijk is. En nu door de Verordening betreffende het leggen, plaatsen en houden van buizen ten behoeve van werken en inrichtingen in het belang der openbare orde, zedelijk- heid en gezondheid opgericht aan ons de bevoegdheid is gegeven om in wegen, bruggen of wateren buizen te leggen, is de vergunning van Uwen Raad niet meer noo- dig, zoodat wij bij dezen het verzoek, gedaan bij ons adres van 10 Juni 1905, intrekken. Wij verklaren ons bereid om de buizen, welke door Uwe Gemeente in de gemeente Heemstede zijn gelegd, voor zoover die door ons te gebruiken zijn, tegen billijken prijs over te nemen. Daar wij bij de aanbesteding er rekening mede zullen hebben te houden, of wij gebruik kunnen maken van die buizen, en die aanbesteding niet lang meer kan worden uitgesteld, verzoeken wij Uwen Raad vöör 1 Juni 1908 te willen besluiten omtrent die overname, en zoo Uw Raad tot overdracht bereid mocht zijn, tevens den prijs te bepaleneventueel aan Uw Dagelijksch Bestuur op te dra- gen zich met ons omtrent (een) taxateur(s) te verstaan tot vaststelling van dien prijs. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, De Secretaris.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 8