Motor- en Rijwielverordening 1908. De Raad der gemeente Heemstede Gelet op de artikelen 7 en 8 der Motor- en Rijwielwet 1905 (Staatsblad No 69) en op artikel 135 der Gemeen- tewet Besluit Vast te stellen de volgende: VERORDENING ter regeling van het verkeer op de we- gen in de Gemeente Heemstede, in verband met het ge- bruik van motorrijtuigen en rijwielen. Art. 1. In deze verordening wordt verstaan 1 onder motornjtuigen alle rij- of voertuigen, bestemd om uitsluitend of mede door eene mechanische kracht, op of aan het rij- oî voertuig zelf aanwezig, anders dan langs spoorstaven te worden voortbewogen; 2 onder wegen alle binnen de bebouwde kommen dezer ge- meente gelegen wegen, niet onder beheer van het Rijk of de provincie, welke voor het openbaar verkeer openstaan, de bermen of zijkanten en de voetpaden daaronder begre- pen; 8 onder bestuurder van een motorrijtuig hij, die het rij- tuig bestuurt of onder zijn onmiddelijk toezicht doet be- sturen. Art. 2. De bebouwde kommen der gemeente zijn de Hout, het Dorp en de Glip, zooals die door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 30 September 1903 No 113 zijn aangewezen ingevolge artikel 1 van het Re- glement op de wegen in Noordholland en waarvan de grenzen zijn aangegeven door ijzeren borden, bevestigd aan ijzeren staven, waarop de woorden: ..Kom der gemeente Heemstede ingevolge het Reglement op de Wegen in Noordholland Art.3. In het belang van de vrijheid en veiligheid van het ver- keer op de wegen, worden voortdurend gesloten voor al- le motorrijtuigen op meer dan twee wielen de volgende verharde rijwegen in den Hout

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 1