6 Ten slotte stelde de heer Jan van Berg voor, dat B. W. zouden trachten een openbare losplaats aan het einde der vaart bij de Koediefslaan te verkrijgen. Vijf leden stemden vöör en vijf tegen, te weten de hee- ren: Van der Horst, Peeperkorn, Van der Weiden, Beelen en Van Houten. Afwezig was de heer A. H. van Wicke- voort Crommelin wegens ongesteldheid. 'n de vergadering van 19 December 1902 kwam de zaak dus opnieuw aan de orde. Alvorens tot een nieuwe stem- ming over het amendement werd overgegaan, werd door mij medegedeeld, dat B. W. een onderzoek hadden in- gesteld omtrent het verkrijgen van een losplaats; dat ech- ter de heer Adrianus van der Horst (sedert overleden) groot bezwaar had tegen eenigen afstand en de daarop volgende eigenaar, de heer G. J. van Houten bereid was een ge- deelte berm af te staan voor de som van f 500welke som B. W. te hoog vonden. De heer J. H. M. van Houten verklaarde nog, dat hij in de vor'ge vergadering tegen het voorstel van den heer Van den Berg gestemd had, doch nu wel vöör zou willen stemmen, doch dat hij de som van /500-, te hoog vond. Bij de stemming werd het voorstel van den heer Van den Berg met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Vôôr stemden de Heeren Van den Berg, Van Merlen, Höcker en Preijde. Afwezig waren de Heeren M. J. Roozen en A. H. van Wickevoort Crommelin wegens ongesteldheid. De tegenstemmers waren dus dezelfde Heeren als in de vorige vergadering. Het voorstel van B. W. werd daarop met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de Heeren Van Merlen, Van den Berg Höcker en Preijde. Ten gevolge van dat besluit is de Bleekersvaart van Mevrouw Beels van Heemstede om niet het eigendom der gemeente geworden, is de vaart op behoorlijke breedte en

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 22