7 diepte gebracht, waarvan de kosten hebben bedragen: aanneemsom 720, verdere kosten f 20, totaal /740van welke aanneemsom belanghebbenden 75°/0 of /540 hebben betaald, terwijl het hoogheemraadschap Rijnland /200 heeft bijgedragen, zoodat dit werk aan de gemeente geen geid heeft gekost. Voorts is de U bekende Verordening tot het heffen van een vaartgeld tot stand gekomen, volgens welke voor blee- kerij- riolen /7en voor gewone riolen /1per jaar wordt geheven. De totale opbrengst dezer belasting ad. pl. m. /100 per jaar is ruirn voldoende gebleken voor het onderhoud. Ik wil hieraar. toevoegen, dat ik steeds nog van oor- deel ben, dat het genomen besluit goed was en in het beiang der Gemeente, omdat daardoor een zeer verkeerde toestand ophield te bestaan en een behoorlijke regeling was getroffen. Tegen een losplaats had ik in 't algemeen niets. maar. waar die op 't meest gunstig geiegen punt niet te ver- krijgen was en op een minder gunstig punt daarvoor naar mijne meening een te hooge prijs werd gevraagd, vond ik het verstandig, dat. toen men niet alles kon krijgen, men nam wat men krijgen kon. Daardoor werd de blijvende verbetering van de Bleekers- vaart alvast een voldongen feit. En dat was het voornaam- ste doel. 't Bleef de vraag, of een losplaats aldaar zoo hoog noo- dig zou blijken, en bovendien de mogelijkheid om die los- plaats nog eenmaal te verkrijgen, was en is nog niet uit- gesloten Maar ik blijf er bij, dat f 500.daarvoor een te hoo- ge prijs zou zijn. De tegenstanders van het amendement van den heer Jan van den Berg waren dit niet, omdat zij in 't alge- meen tegen een losplaats waren, maar omdat zij begrepen, dat dit amendement een moeielijk uitvoerbare voorwaarde bevatte, omdat zij wel wisten, dat die losplaats, ôf in 't ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 23