Geldleening voor de Gasfabriek. 1 September 1908. De Raad der Gemeente Heemstede; Overwegende, dat voor de stichting eener Gasfa- briek met bijbehoorende werken en den bouw eener directeuswoning, behalve het daarvoor reeds geleende bedrag vanf 80000.nog eene geldleening behoort te worden aangegaan tot een bedrag van ongeveer f 145000.—. daar de uitgaven, verdeeld over de jaren 1908 en 1909, in totaal ongeveer f 225000 zullen bedragen Gelet op de artikelen 136 en 194 der Gemeentewet; BESLUIT Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het aangaan eener geldleening ten laste der gemeente Heemstede tot een bedrag van een honderd vijf en veertig duizend gulden of zooveel meer of minder als zal blijken noodig te zijn voor bovengenoemd werk tegen eene rente van vier procent per jaar en verder onder de volgende voorwaarden 1. de gelden zullen opgenomen worden zooveel mo- gelijk naar gelang deze benoodigd zullen zijn 2. van de geleende hoofdsom zal op den tweeden der maand Januari negentien honderd en elf tweedui- zend gulden, op den tweeden der maand Januari ne- gentien honderd en twaalf, drieduizend gulden, en daar- na jaarlijks op den tweeden der maand Januari vier- duizend gulden afgelost worden voor het eersl in het jaar negentien honderd en dertien, tot de geheele af- lossing zal hebben plaats gehad. De gemeente behoudt zich echter het recht voor na 1 Januari negentienhonderd negentien het alsdan nog niet afgeloste bedrag der leening bij grootere jaarlijksche bedragen of in eens af te lossen, zullen- de de gemeente alsdan gehouden zijn drie maanden van te voren aan den geldschieter schriftelijk kennis te geven van haar voornemen daartoe. 3. de betaling der rente zal jaarlijks plaats hebben op den eersten Juli en den tweeden Januari, voor het eerst op den tweeden Januari negenhonderd en negen,

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 5