9 UITGA VEN. De jaarwedden der veldwachters zijn als volgt gere- geld De jaarwedde bedraagt als minimum f 550.— en wordt ieder jaar, wanneer zij daarvoor ter beoordeeling Van den Burgemeester, als hoofd der politie, door be- kwaamheid, geschiktheid en goed gedrag in aanmer- king komen, verhoogd met f 10,— tot een maximum van f 650.is bereikt De veldwachter, die aan het Raadhuis woont, geniet vrije woning en brandstof, waarvoor f 100 op zijne jaarwedde wordt ingehouden. De verhooging gaat in met den eersten Januari van het jaar onmiddelijk volgende op de benoeming. Een der veldwachters zal wonen in het Noordeliik deel der gemeente en ontvangt daarvoor als legemoet- koming in de huishuur f 50per jaar. Volgens deze regeling bedragen de jaarwedden G. Bouman, mcer dan tien dienstjaren f 650.plus f 50.tegemoetkomîng in de woninghuur; W. Schotvanger, meer dan tien dienstjaren f 650.te verminderen met f 100.wegens vrije woning en brand- stof. R. Pronk, 1 Februari 1906 aangesteld, f 580. Als vorig jaar, uit dezen post wqrdt ook betaald eene gratificatie voor den rijksveldwachter geraamd op f 30 - Kan iets lager worden uitgetrokken. Kleeding en uitrusting van de drie veldwachters f 75 f 225. Onderhoud van drie rijwielen van idem fl25. Diverse uitgaven f 25. Totaal f 375 Als vorig jaar In verband met de stichting der gasfabriek ligt het in de bedoeling tegemoet te komen aan eene groote grief der ingezetenen over de zeer primitieve straatver- lichting. Alhoewel nog de noodige zuinigheid zal be-

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 21