Instructie voor de Ambtenaren ter Secretarie der gemeente Heemstede Artikel 1. 1. De Ambtenaren ter Secretarie zijn Een Commies-chef ter Secretarie en twee adjunct-com- miezen. 2. Bovendien kunnen er ook onbezoldigde ambtenaren zijn. ART. 2. 1. De dienst van de Ambtenaren ter Secretarie duurt in den regel van 's morgens 9 tot 's namiddags 4'/2 uur met een rusttijd van in den regel 1% uren. 2. Deze rusttijd wordt door Burgemeester en Wethouders voor iederen ambtenaar afzonderlijk aangewezen. 8. Des Zaterdags zal in den regel de diensttijd voor den daartoe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen ambtenaar ten 2 uur 's namiddags, voor de overigen ten 1 uur 's namiddags eindigen. zonder rusttijd. 4. Des Zondags, op den Nieuwjaarsdag en op algemeen erkende christelijke feestdagen zullen zij vrij zijn van dienst, behoudens het bepaalde bij alinea 5 van dit artikel. 5. Zoo dikwijls dit door den Burgemeester, het Dage- lijksch Bestuur of den Secretaris wordt noodig geoordeeld, kan aan de ambtenaren dienst ter Secretarie of daarbuiten worden opgedragen ook buiten de dagen en uren hier- boven genoemd. 6. Qedurende den diensttijd mogen zonder verlof van den Secretaris geen andere werkzaamheden worden ver- richt dan ten dienste der Gemeente. ART. 3. Zij zijn gehouden de ingezetenen, die zich ter Secretarie aanmelden, met bescheidenheid en beleefdheid te bejegenen, behoorlijk aanteekening te houden van alle gedane aangiften en daarvan opgave te doen aan den Secretaris, nadat zij zooveel mogelijk zullen hebben voorbereid, wat dienaan- gaande behoort te geschieden.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 5