Huur van Haarlemsche Gasbulzen. De Raad der gemeente Heemstede; Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het sluiten van eene overeenkomst met de gemeente Haarlem; Overwegende de wenschelijkheid, dat de gemeente Heem- stede in staat gesteld worde reeds thans haar noordelijk gebied met gas te verlichten; Gezien het Raadsbesluit van 8 October 1908; Besluit Burgemeester en Wethouders te machtigen met de ge- meente Haarlem eene overeenkomst te sluiten van den voigenden inhoud De gemeente Haarlen staakt op -ff=* de levering van gas in de gemeente Heemstede; Van dien datum af krijgt de gemeente Heemstede in ge-^tZ~ bruik alle gasbuizen, dienstleidingen, lantaarns, gasmeters muntgasmeters, en muntgasleidingen van de gemeente Haarlem, welke zich bevinden binnen de gemeente Heem- stede, behalve die in de Meesterlottelaan. Deze overeenkomst eindigt, hetzij door het tot stand komen der overeenkomst, bedoeld in de Raadsbesluiten der gemeente Haarlem, dd. 24 September 1908 en van de gemeente Heemstede. dd. 8 October 1908, hetzij door het verloopen van één jaar. Bij het afloopen dezer overeenkomst betaalt Heemstede in beide gevallen eene rente, berekend op 4 pCt. per jaar der waarde der gasbuizen, dienstleidingen, lantaarns, munt- gasmeters. gasmeters, en muntgasleidingen, welke voor de- ze overeenkomst wordt aangenomr.r op 25000. Vervalt deze overeenkomst door het verloopen van één jaar dan komen bovengenoemde gasbuizen, dienstleidingen lantaarns, gasmeters, muntgasmeters en muntgasleidingen weder in gebruik aan Haarlem terug, zonder dat hiertoe eene in gebreke-stelling bij bevel of soortgelijke akte zal worden vereischt. Gedurende de werking dezer overeenkomst zorgt de ge- meente Heemstede op hare kosten voor de herstellingen en vernieuwingen van genoemde gasbuizen, dienstleidingen enz. en vrijwaart zij de gemeente Haarlem tegen eventu- eele bezwaren van die gasverbruikers, aan wie de gemeen- te Ha»arlem tot nu toe gas leverde. Gedaan ter openbare vergadering van den 4 Maart 1909. L)e Voorzitter, De Secretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1909 | | pagina 1