9 Februari 1910. 3 nen plaats vinden; na de gunning kan de aannemer dan, desgewenscht, met den leverancier der buizen o- verleg plegen, en omstreeks den eersten Mei methet werk beginnen. In vier maanden zoude dat volgens het bestek gereed moeten komen, zoodat ongeveer den eersten Sepîember het geheele buizennet ge- legd zoude zijn. Hierbij dient opgemerkt, dat ingevolge art. 11 der overeenkomst van 29 Nov. I 1 Dec. 1909 met de gemeente Amsterdam, de werken voor het leggen der transportleiding in terreinen, welke het eigen- dom zijn van de gemeente Amsterdam, door den dienst van de ge'meente-waterleidingen van Am- sterdam zullen worden uitgevoerd. 4e Het maken van den watertoren met hoogre- servoir, en het machinegebouw onderhands aan te besteden. In de eerste plaats is gewapend beton als het ware het aangewezen materiaal voor den bouw van een watertoren. De kosten van onderhoud zijn practisch nihil, terwijl de ijzerconstructies van een ijzeren reser- voir altijd aan roesten onderhevig zijn, en dus steeds onderhoud vereischen. De bouwkosten van een der- gelijken watertoren blijven volgens berekeningen van onze adviseurs nog even beneden die van een gemetselden toren met ijzeren reservoir, hoewel het verschil gering is. Daar zulk een werk echter de meest zorgvuldige voorbereiding en uitvoering vereischt om niet aan teleurstellingen van ernstigen aard bloot te staan, meenen wij U te moeten voorstellen ons te mach- tigen, de opdracht daartoete verleenen aan eene Maat-

Raadsnotulen Heemstede | 1910 | | pagina 3