Beschrljvlng van de werken voor eene Waterlelding te Heemstede. 9 Februari 1910. Het benoodigde water voor de gemeentewaterleiding van Heemstede zal, overeenkomstig artikel 5 van de overeenkomst van 29 Nov. - 1 Dec. 1909 tusschen de gemeenten Amsterdam en Heemstede gesloten, ont- leend worden aan den centralen luchtketel op het terrein van het pompstation Leiduin, en door eene 175 m.m. wijde aanvoerleiding met een zinker door de Leidsche- vaart, langs den privaten weg der Am- sterdamsche Waterleiding, den Heerenweg, van Mer- lenlaan, Camplaan, Wilhelminaplein en Cloosterweg geperst worden naar een op het terrein der gasfabriek te Heemstede te bouwen machinegebouw, waarin eene pompinrichting wordt opgesteld, die het water opvoert in een daarbij te bouwen hoogreservoir van pl.m. 375 M3. inhoud, waarin de hoogste waterstand 40 M. boven A.P. de laagste waterstand 32.50 M. boven A.P. zal bedragen. De pompinrichting is in staat om 50M3. per uur 40 M. hoog op te voeren, en wordt in werking ge- steld, zoodra de waterstand in den toren tot het ni- veau van 87.50 M. boven A.P. is gedaald. Van uit dat hoogreservoir wordt de gemeente van het noodige drinkwater voorzien door middel van de leidingen, welke op de nevengaande overzichtskaart zijn aangegeven. Die leidingen bestaan in hoofdzaak in eene 300 m.m. leiding van uit den toren, die zich bij het Wilheimina- plein splitst in eene zuidelijke hoofdbuis, voerende naar de Glip, en eene noordelijke hoofdbuis, voeren- de langs Camplaan, Raadhuisplein, Raadhuisstraat, Binnenweg, Bronsteêweg, Emauslaan en Heerenweg naar het bouwblok in N. W. Heemstede, met een zij- spruit van den Bronsteêweg hoek Emauslaan naar N.O. Heemstede.

Raadsnotulen Heemstede | 1910 | | pagina 5