Zaterdagavondsluiting van drankgelegenheden. \31 Maart 1910. Aan den Raad der Gemeente Heemstede: Naar aanleiding van het adres van het Bestuur van de Afdeeling Heemstede der Nationaal Christen Ge- heel Onthouders Vereeniging van Februari 1910 met adhaesie betuiging van vele ingezetenen, houdende verzoek „dat in het belang van de handhaving eener goede Zondagsviering door U de volgende of eene daaraan gelijke verordening worde gemaakt namelijk: dat de gelegenheden, die hoofdzakelijk hun bestaan vinden in den verkoop van bier en sterken drank in het klein, zonder tevens hotel of logement te zijn, des Zaterdagavor.ds ten 8 ure gesloten moeten worden," hebben wij de eer U het volgende als ons gevoeien te doen kennen. Adressanten geven als motief voor hun verzoek te kennen, dat de inkoop van winkelwaren door huis- moeders niet altijd op den Zaterdagavond kan geschie- den, omdat de huisvader-werkman met het verdiende weekloon in eene drankgelegenheid blijft vertoeven, zoodat haar dan de noodige geldmiddelen ontbreken, waardoor de mogelijkheid ontstaat, dat op Zondag in- koopen zouden moeten worden gedaan, hetgeen de pogingen om algeheeie winkelsluiting op Zondag te behouden zou belemmeren. Vooropstellende, dat de beweging voor winkelslui- ting op Zondag onze volle belangstelling heeft, mee- nen wij, dat het mogelijk maken van inkoopen op Zaterdag op andere wijze ware te verkrijgen dan op de wijze, die adressant zich voorstelt, en wel door te bevorderen, dat de uitbetalingen der loonen niet op den Zaterdagavond zouden geschieden, maar op den Vrijdagavond, eventueel op Zaterdag voör den mid- dagschafttijd, zoodat de werkman het weekloon althans uiterlijk Zaterdagmiddag aan de huisvrouw kan afstaan. Verder gelooven wij, dat het meerendeel van de werklieden ook bij uitbetaling op den Zaterdagavond het noodige geld reeds dan ter beschikking van de huishouding stelt, en dat gelukkig zij, die dit niet doen, uitzonderingen vormen.

Raadsnotulen Heemstede | 1910 | | pagina 1