L J7 Maart 1910. Wij zijn van oordeel, dat deze laatsten niet door dwangmaatregelen tot betere inzichten zullen worden gebracht, doch dat eerder een verbetering zal kunnen worden verkregen door te trachten hen langs den weg van overreding tot andere gewoonten te brengen, een weg, die in den laatsten tijd- wij constateeren het met vreugde- reeds goede resultaten heeft opgeleverd. Het drankmisbruik toch neemt af, het aantal processen-ver- baa' wegens openbare dronkenschap is aanzienlijk min- der dan een 20- tal jaren geleden. Wij verwachten van de voorgestelde maatregelen geen practisch nut, omdat: 1. Sluiting om 8 uur de gelegenheid blijft bieden, na ontvangst van het weekloon, dat gewconlijk tus- schen 4 en 6 uur wordt uitbetaald, de drankgelegen- heden te bezoeken; 2. Die sluiting in de hand zal werken, dat tegen sluitingstijd drank in flesschen wordt gekocht, v/elke dan hetzij te huis, hetzij eiders clandestien wordt ver- bruikt 3. Bij uitsluiting van hotels of logementen van het verbod van tappen na 8 uur, de drankgelegenheden zich als hôtels of logementen zullen gaan ontpoppen, ter- wijl wellicht societeiten zouden worden opgericht om aan het verbod te kunnen ontkomen, waardoor, even- als in Amsterdam geschied is, na vervroeging van het sluitingsuur, eventueel zoogenaamde „nachtkroegen" zouden kunnen ontstaan, die een veel grooter gevaar aanbieden dan de gewone herbergen. Ten slotte willen wij er nog op wijzen, dat wanneer een maatregel als adressant bedoelt alleen in Heem- stede werd genomen, deze niet afdoende zou zijn, omdat drinkers dan toch in naburige gemeenten hun toevlucht zouden kunnen zoeken. Wij meenen dus te moeten adviseeren, den adres- santen te berichten, dat de Raad van oordeel is, dat de voorgestelde maatregelen naar zijn oordeel niét tot verbetering zouden leiden, en dat derhalve afwijzend op het verzoek wordt beschikt. Heemstede, den 15 Maart 1910. Burgemeester en Wethouders, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1910 | | pagina 2