MEMORIE VAN TOELICHTING. Volg- nummer. 68 Vroeger werd de aanneemsom van het onderhoud der gemeente-gebouwen en verschillende andere werken uit dezen post betaald, doch thans zijn de kosten van het onderhoud gebracht op de verschillende posten, waarop zij eigenaardig behooren. Hierdoor komen ten laste van dezen post veel minder uitgaven en bepalen dezé zich tot het onderhoud van den toren der N. H. Ker van het Postkantoor met Directeurswoning, van hekwerken en verdere kleme zaken, welke niet onder andere posten behooren. 69. Belooning van den wegwerker M. J. Beck546.— J.Th. Neeskens520.- Totaal 1066,— Voorgesteld wordt het weekgeld van elk der wegwerkers met 0.50 te verhoogen. 70 Iiet verbeteren van wegen is in 1910 met volle kracht ter hand genomen, zoodra de buizen voor de waterleiding gelegd waren. In 1911 zal vernieuwd worden de bestratmg van de Ivoe- dieftol tot aan het Wilhelminaplein, raming 8000.—, het overige bedrag îs noodig voor verbetering en onderhoud van de andere wegen. 71 Het onderhoud van het plantsoen bij het Raadhuis wordt geraamd op 220. voor verdere plantsoenen, zooals die op Boscli en Vaart, het hakken van boomen en vermeuwmg van beplantingen wordt 530.noodig geacht. 72. Voor gewone herstellingen aan bruggen wordt dit bedrag noodig geoordeeld; van de gemeente Haarlem zijn verschillende bruggen overgenomen, als de Schouwtjesbrug, de brug m deZand- voortsche laan over de Leidsche Vaart, de brug in de Manpadslaan, de brug în de Emauslaan en de brug in den Leidschevaartweg. 73. Gewoon onderhoud van pompen en riolen. 74 Voor het gewone onderhoud en voor de verdieping van vaarten, alsmede voor het onderhoud van de beschoeiing langs de Oranjekadevan de gemeente Haarlem zyn overgenomen de Leidsche Vaart onder deze gemeente en de Craijenestervaart. 75. Het onderhoud van het uurwerk voor het Raadhuis kost /20,- per jaar en het olie geven, schoon- houden en controleeren van het uurwerk in den toren der N. H. Kerk kost 30. per jaar. Voor eventueele herstellingen van dit laatste uurwerk en onderhoud van andere uurwerken wordt het overige bedrag geraamd. 76. Het weekloon van den gemeente-werkman-doodgraver bedraagt 8,— per week. Het overige bedrag is uitgetrokken voor onderhoud van hekken, zerken en grat kelders, voor zoover dit niet door den doodgraver kan geschieden, onderhoud van de doodgraverswonmg en lijkenhuis.

Raadsnotulen Heemstede | 1910 | | pagina 71