Verzoek om sabsidle door het Kruisvorbond. 1 Juni 1911 Aan den Raad der Gemeente Heemstede ln Uwe vergadering van 9 Februari 1911 werd in onze handen om praeadvies gesteld een adres van den Voorzitter en Secretaris van het Kruisverbond te Heem- stede, houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie ter tegemoetkoming in de kosten, die in den strijd tegen drankmisbruik noodzakelijkerwijze gemaakt moe- ten worden. Ofschoon er reeds dadelijk bij ons College eenig bezwaar bestond tegen het inwilligen van het verzoek meenden wij toch aan adressanten verschillende in- lichtingen te moeten vragen, opdat de Raad- die even- tueel onze bezwaren niet zou kunnen deelen- zich een oordeel zou kunnen vormen, hoe groot eene te verlee- nen subsidie zou moeten zijn. In de eerste plaats werd ons daarop door den Se- cretaris van het Kruisverbond een overzicht gezonden van de inkomsten en uitgaven gedurende het jaar 1910. Het trok daarbij onze aandacht, dat een groot deel van de uitgaven 't gevolg was van tooneeluitvoerin- gen. Weliswaar kunnen deze eene strekking hebben ge- had om het verkeerde van drankmisbruik aanschouwe- lijk voor te stellen doch dit is door het gemeentebe- stuur niet te controleeren. Wij willen gaarne aannemen, dat zulks het geval was, maar eene vereeniging, die speciaal tooneelvoor- stellingen zou willen geven, zou zich evenzeer kun- nen beroepen op de goede strekking van die voor- stellingen en ter bestrijding der kosten subsidie kun- nen vragen, en voor het geven van tooneelvoorstellin- gen achten wij gemeentelijke subsidie niet gewenscht. Bij het nagaan der uitgaven over 1910 zijn wij tot de conclusie gekomen, dat daaronder een bedrag is begrepen van plm. f 65 voor andere zaken dan uitvoe- ringen. Dit bedrag zou ruimschoots uit de contributie van leden en donateurs kunnen bestreden zijn. De Vereeniging heeft blijkbaar zelf begrepen, dat de kosten voor tooneelvoorstellingen niet behooren tot die, welke eventueel-zij het gedeeltelijk- uit een gemeentelijke subsidie mogen bestreden worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 5