L h tri M 1Q11 A 1 Juni 1911 Dit blijkt uit een nader schrijven van haren Secre- taris, dd. 2 April 1911, waarin eene begrooting wordt gegeven voor het jaar 1911, waarbij daarvoor geen kosten zijn opgenomen. Zooals die begrooting luidt zou er een te kort zijn van f 55. De Vereeniging zal dus moeten trachten of hare uitgaven te beperken, of vermeerdering van inkomsten te verkrijgen. Die vermeerdering van inkomsten wenscht zij te erlangen door eene gemeentelijke subsidie van f 50. Tegen het verleenen daarvan zijn - hoe lofwaardig en sympathiek het streven der Vereeniging ons ook is- bij ons bezwaren biijven bestaan. Ons grootste bezwaar is dit, dat door het verleenen van eene dergelijke subsidie een eerste stap wordt ge- zet op den weg van nieuwe uitgaven. Het is vooraf onmogelijk te zeggen, waartoe die eerste stap zou leiden. Werd eene subsidie verleend en daarbij dus in be- ginsel uitgemaakt, dat de Raad aan Vereenigingen met eene nuttige algemeene strekking subsidie vvilde geven, dan zouden verschillende bestaande en ook later op te richten Vereenigingen, met evenveel grond aanspraak op subsidie kunnen maken. Ten slotte zou iedere dergelijke Vereeniging om hare begrooting kloppende te maken, als Sluitpost eene gemeentelijke subsidie opnemen. En tegen die consequentie zien wij op. Wij meenen en dit is ons tweede bezwaar dat een dergelijk subsidiestelsel ten slotte ongunstig zou werken voor de inwendige kracht van de Ver- eeniging zelf. Bijdragen van belangstellende gemeen- tenaren zouden allicht verminderen, terwijl te veel gerekend zou worden op betaling van tekorten door de Gemeente. Wij meenen den Raad dus te moeten adviseeren afwijzend op het verzoek te beschikken. 0 7 Heemstede, den 1 Mei 1911. 7 Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 6