22 Augustus 1911 8 Elk rioolstuk van 1 Meter lengte moet vrijstaande een gewicht van 1500 K. G. kunnen dragen, zonder dat daarin scheuren of barsten ontstaan de beproe- ving van de daartoe door den gemeente-opzichter aan te wijzen rioolstukken geschiedt voor rekening der Maatschappij. Deze rioleering zal moeten worden gelegd volgens de nader door Burgemeester en Wethouders voor elk gedeelte telkens te geven voorschriften en ten hun- nen genoegen. De op de teekening aangegeven verbindingsputten voor de rioleering zullen groot moeten zijn inwendig minstens 0.55 bij 0.88 Meter en diep ten minste 0,80 Meter en gemaakt moeten worden van klinkers in portland-cementspecie met wanden zwaar een steen of 0.22 M. bodem 0.18 Meter of drie platte lagen, zij zullen moeten worden afgedekt met eene gegoten ijzeren plaat lang 1.10 bij 0.76 Meter en dik minstens 0.015 Meter. De op de teekening aangegeven straatkolken met roosters moeten zijn volgens model aanwezig ten Raadhuize dezer gemeente groot ten minste 0.33 bij 0.33 Meter en moeten een uitloop hebben van 0.15 Meter, zij moeten voorzien zijn van een stankafslui- ter en per stuk wegen ten minste 140 K.G.zij moe- ten met kruikaardenbuizen inwendig wijd 0.15 Meter aan het hoofdriool worden aangesloten, alle verbin- dingen zullen met portland-cementspecie moeten wor- den aangesmeerd en bewerkt. De uitmonding van de rioleering in het Zuider- Buiten-Spaarne en de Crayenestervaart zal moeten voorzien zijn van een ijzeren stankafsluiter met om- timmering voor vuilkeering, terwijl ter plaatse, bij het Zuider-Buiten-Spaarne in de schoeiing onder 12 ge- noemd, een betonplaat moet worden aangebracht voor- zien van eene voldoende opening, en bij de Craye-

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 6