S October 1911. 12. plaatsen kunnen de verkeersmiddelen voldoende wor- den uitgebreid om ook in korten tijd een groot aan- tal personen aan of af te voeren. Het laatst genoemde plein dient evenwel zoodanig ruim behouden te blijven, dat ook aan de meerdere vraag in de toekomst naar sportterreinen kan worden voldaan. De breedte moet de lengte van een voetbal- veld (150 M.) goed bevatten. De omgeweide lanen zijn geschikt voor den aanleg van villa's waarin de bewoners zullen genieten van een vrij uitzicht over de groene viakte, die dagelijks door spelers verlevendigd wordt. De speeltuinen, die bij de scholen gewenscht zijn, kunnen in de bouwblokken overal goed worden aan- gelegd, onder gunstige omstandigheden, daar bij de 'age en open bebouwing, immers lucht en licht op elk terrein goed kan toetreden. De watersport die zich op het Spaarne kan ont- wikkelen beschikt volgens dit ontwerp in 't noorde- lijk gedeelte over eene reeks terreinen voor villa's, die onmiddellijk acn 't water grenzen. Dit is niet al- leen ten beste voor de eigenaars van vaartuigen, die deze nabij huis willen onderbrengen, maar ook bevor- derlijk aan het Iandschappelijk schoon van geheel be- groeide waterboorden. Verder op, zuidelijk, nadert een breede kade als wan- delweg met boomrijen weder .het Spaarne, zoodat be- langstellende toeschouwers hier de waterpartijen, de oefeningen en wedstrijden kunnen gadeslaan. Verkeerswegen te water De Craijenestervaart te verbreeden op 20 Meter, eindigt in een haventje op 150 M, westelijk van den Heerenweg aansluitend tegen de Koediefslaan, gelegen- heid voor het aanvoeren van bouwmaterialen in het Noordelijk Villa kwartier. De Wippervaart van uit het Spaarne verbreedt op

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 18