MEMORIE VAN TOELICIITING. 84. Yoorgesteld wordt het politie-personeel uit te breiden, zoodat het zal bestaan uit een InspecteurMi 6 veldwachters of politie-agenten. VYegens de groote uitbreiding der gemeente is het tegenwoordige personeel van drie veldwachters geheel onvoldoende, terwijl van geregelde nachtdienst thans geen sprake kan zijn. De volgende regeling wordt gedacht: De jaarwedde van een Inspecteur bedraagt als minimum f lOOCb--^ en deze stijgt telken na twee jaren dienst bij de gemeente Heemstede met f 50.- totdat een nmuinum van 1200. is bereikt. Is de Inspecteur gehuwd, dan ontvangt hij als tegemoetkoming in de huishuur f 100 per jaar. De jaarwedden der veldwachters en agenten van politie eerste klasse worden voorgesteld als volgt De jaarwedde bedraagé* als minimum f 650.— en wordt ieder jaar, wanneer zij daarvoor ter be- oordeeling van den Burgeineester, als hoofd der politie, door bekwaamheid, geschiktheid en goed gedrag in aanmerking komen, verhoogd met f 10 tot een maximum van 750. is bereikt. Yoor agenten van politie tweede klasse is de jaarwedde f 50.minder dan die van de veldwachters en agenten van politie eerste klasse. Indien een veldwachter aan het Raadhuis woont geniet hij vrije woning en brandstof, waarvoor dan f 75.op zijn jaarwedde wordt ingehouden. De verhooging gaat in met den eersten Januari van het jaar onmiddelijk volgende op de benoeming. Elk der gehuwde veldwachters en agenten van politie. die woont in het deel de gemeente vallende in de 3'le klasse de Personeele Belassing ontvangt als tegemoetkoming in de huishuur f 75.— per jaar, en elk hunner, die woont in het overige deel der gemeente f 50 per jaar, voor zoover hij geene vrije woning geniet. Bij deze regelen wordt gedacht aan: 1 Inspecteur, jaarweddef ^2-^' 2 veldwachters (of agenten van politie, le klasse) waarvan 1 op 't maximum salaris. 750. en 1 op een salaris van'm* 4 agenten van politie tweede klasse, ieder op f 600.2400. 4860,— Af voor inhouding voor wonen aan het Raadhuis75. Tegemoetkoming huishuur: Blijft 4785. 1 Inspecteurf 100. 2 veldwachters of agenten f 75.150. 3 idem f 50.'150. f 400 Totaal f 5185 Het overige bedrag van f 215.is geraamd, ingeval het wenschelijk mocht blijken geschikte personen, die reeds in eene andere gemeente als politie-agent zijn werkzaam geweest, direct tot politie-agent eerste klasse aan te stellen, terwijl tevens nog een bedrag beschikbaar is, indien het wenschelijk mocht worden geoordeeld toe te kennen een premie voor politie-diploma's en premies voor buiten- gewonen dienstijver. 85. Uit dezen post wordt ook betaald eene gratificatie voor den Rijksveldwachter, geraamd op f 30 Wegens uitbreiding der politie verlaagd. 86. Als vorig jaar. 87. Kleeding en uitrusting van den Inspecteurf 100 Kleeding en uitrusting van de zes veldwachters of agenten â/"75.—is 450. - Onderhoud van zeven rijwielen van de politie250 Diverse uitgaven100 Totaal 900 88. Aan de gasfabriek moet huur voor brandkranen betaald worden. Het overige is voor jaarwedden en belooningen voor het korps der vrijwillige brandweer en voor onderhoud van het materiaal. 89. De straatverlichting is met de stichting der gasfabriek belangrijk uitgebreid, terwijl wegens uitbreiding der bebouwing steeds meerdere lantaarns gevorderd worden. Verder zijn in 1909 op het zuidelijk deel van den Heerenweg, op de brug in de Zandvoortsche laan, op den Ivadjjk en op de Manpadslaan eenige petroleumlantaarn geplaatst geworden. Yoorgesteld wordt om, evenals ingevolge de overeen- komst met Haarlem in het noordelijk deel der gemeente geschiedt overal de lantaarns om den andere te laten doorbranden tot zonsopgang, waardoor verhooging van dezen post noodzakelijk is.

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 109