Slemboreaii aan de G!ip. 26 October 1911. Praeadvies in zake het adrês van den Hcer J. G. Jansen Hendriks en anderen houdende verzoek "in het Zuidelijk gedeelte der gemeente Heemstede ter Stand- plaats, de Glip, een stcmbureau te vestigen. Volgens art. 128 der Kieswet worden de Kiesdis- tricten, na ingewonnen advies der Gedeputeerde Sta- ten, door den Minister van Binnenlandsc he Zaken ver- deeld in stemdistricten en geschiedt de verdeeling in dier voege, dat een stemdistrict in den regel niet meer dan duizend Kiezers bevat. Adressanten hadden zich dus moetcn richten tot den genoemden Minister. Vermoedelijk hebben ze echter bedoeld, datde Raad zou besluiten een dergelijk ver- zoek tot den Minister te richten. Wij meenen, dat de Raad dit niet moet doen, in de eerste plaats wegcns liet geringe aantal Kiezers, dat woont in het Zuidelijk deel waaronder wij verstaan Glipperweg tot aan de vaart bij Bosbeek, Glipperpad, Prinsenlaan, Kadijk, Heerenweg tot Noordeiijk inrijhek van Meer- en Berg, Manpadslaan en Leidschevaart tot even ten Noorden van de Manpadsbrug Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer aldaar wonende be- draagt 120. Dit aantal is werkelijk te gering om daar- voor te trachten een afzonderlijk stemdistrict te ver- krijgen, vooral als men let op het feit, dat de wet aan Stemdistricten van ongeveer 1000 kiezers heeft gedacht In de tweede plaats meenen wij dat de afstand tot het Raadhuis ongeveer 3 K. M. van de meest af- gelegen woningen, geen overwegend bezwaar kan zijn om het stemrecht uit te oefenen, terwijl ook bij plaat- sing van een stembureau aan de Glip, de meeste kie-

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 27