Teruypi verpimingsrecM J. G. Jsn fadriks. 26 October 1911. De Raad der Gemeente Heemstede. Gelet op het verzoek van den heer J. G. Jansen Hcndriks, d.d. 28 September 1.1, om teruggaaf van drie vierden gedeelte van het door hem betaalde vergunnings- recht ad f. 37.50, voor het vergunningsjaar van 1 Mci 1911 tot 1 Mei 1912, aangezien hij door intrekking der vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, van de vergunning slechts gebruik heett kunnen maken tot 26 Juli 1911, op welken datum het door hem ingestelde hooger beroep door Gedeputeerde Staten van Noordholland werd van de hand gewezcn; Overwegende dat artikel 22, alinea 3, der Drankwet de gevallen aangeeft, in welke het betaalde vergunnings- recht kan worden teruggegeven; Gelet op het Koninklijk Besluit van 23 December 1907, Stbl. No. 338, waarbij een raadsbesluit tot terug- gave van vergunningsrecht op een anderen grond dan in een der gevallen genoemd in artikel 22, al. 3, werd vernietigd wegens strijd met de wet en waarbij werd overwogen dat uit die bepaling blijkt, dat het ver- gunningsrecht in ééns verschuldigd is, zonder dat daarop invloed heeft de vraag, of de houder van zijn bevoegdheid gebruik maakt of kan maken en dat alleen in de bij de wet bepaalde gevallen op dezen regel uitzondering kan worden gemaakt, welke uit- zonderingen niet onafhankelijk van de wet kunnen worden vermeerderd Overwegende dat het verzoek van adressant betreft een teruggave van vergunningsrecht op een anderen grond dan in een der gevallen genoemd in artikel 22, al. 3, der Drankwet;

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 29