-Hh-Februari 1912. \X/anneer hij gedurende die uren het Raadhuis wenscht te verlaten, moet hij daartoe vooraf verlof vragen aan den Burgemeester of den Secretaris. Wordt zijne aanwezigheid vereischt buiten de hier- bovengenoemtie uren, zooals bij vergaderingen, verkie- zingen, huwelijken, enz dan is hij verplicht ook dan in het Raadhuis te zijn de Burgemeester of de Se- cretaris stelt hem hiervan te voren in kennis. Hij zorgt voor eike vergadering, verkiezing, enz., dat in het vertrek, waar deze zal gehouden wortien, schrijfmateriaal en andere benoodigdheden aanwezig zijn. Met den Concierge zorgt hij, dat voor elke trouw- partij het vertrek daarvoor in orde is gebracht en des- gewenscht de looper is gelegd. Fooien bij huwelijken gegeven deelt hij met den Concierge. De dienst buiten het Raadhuis wotdt vervuld in de andere uren aanvangende om 8 uur s morgens en eindigende om 8 uur s avonds, gedurende die uren is liij verplicht noodzakelijke werkzaamheden te ver- richten die niet gedurende den dienst in het Raad- huis konden worden afgetiaan. Des namiddags heeft hij in het algemeen vrij van 1 tot 2| uur en van 5|6 uur. Art. 5. Zijn dienst strekt zich in het algemeen uit over de geheele gemeente. Niettemin zal hem e bevoegdheid worden gegeven in bijzondere gevallen, telkens te beoordeelen door cfen Burgemeesier, en volgens door dezen op te ma- ken regeling stukken ter uitreiking aan anderen me- de te geven of hem opgedragen informaties te laten doen, wanneer die werkzaamheden door buitengewo- ne drukte niet door hem kunnen worden verricht. Art 6 Voor het controleeren der bevolking Iegt hij een wijkboekje aan met de straatnamen, huisnummers en de namen der gezinshoofden. Dit boekje houdt hij geregeld bij en geeft van elke verandering of verhuizing onmiddellijk kennis ter Ge- meente-Secretarie. In de maanden Mei, Augustus, November en Febru- ari is hij verplicht eene bijzondere contiôle te houden

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 2