dracht. Luidt de beslissing, dat de opdracht onrechtmatig is geweest en heeft reeds geheele of gedeeltelijke uit- yoering plaats gehad dan wordt tevens beslist, welke geldelijke vergoeding hem kan worden toegekend. Van de uitspraak wordt onmiddellijk aan lîurgemeester en Wethouders en aan den werkman kennis gegeven. Na deze uitspraak kan door Burgemeester en Wethou- ders eene geldelijke vergoeding worden toegekend binnen de grenzen van de uitspraak van het scheidsgerecht. (6). Ingeval de werkman een onderzoek door Bur- gemeester en Wethouders heeft verlangd, zal door htn eene beslissing worden genomen over het al of niet rechtmatige der opdracht. Luidt hunne beslissing, dat de opdracht onrechtmatig is geweest, en heeft reeds geheele of gedeeltelijke uitvoering plaats gehad, dan wordt door hen tevens beslist, welke geldelijke ver- goeding den werkman kan worden toegekend. Zoowel na de beslissing van het scheidsgerecht als na die van Burgemeester en Wethouders dat de opdracht onrecht- matig is geweest, behoeft daaraan door den werkman geen verdere uitvoering gegeven te worden. Akt. 12. De werkman, die zijne geregelde werkzaamheden niet buiten de Gemeente verricht, is verplicht binnen de ge- meente te wonen, tenzij hij van Burgemeester en Wet- houders vergunning verkregen heeft om zijne woonplaats buiten de Gemeente te vestigen. Aan deze vergunning kuDnen door Burgemeester en Wethouders voorwaarden worden verbonden. Spreekuur der chefs. Art. 13. (1). Ten minste éénmaal per week wordt aan de werklieden gelegenheid gegeven aan het hoofd van den 8

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 17