Wijzigingen voorgesteld in het aangeboden ont- werp-Werkliedenreglement en de Loonregeling. 3 April 1912 Naar aanleiding van in de bijeenkomsten der leaen van den Raad gehouden besprekingen over het Werk- liedenreglement en het ingediende adres van het Be- stuur der Vereeniging van werklieden der gemeente Heemstede Door Eendracht Sterk de ingediende amendementen van de Raadsleden, de heeren Dr. E. A. M. Droog en C. Tiomp, en de nadere overwe- gingen in onze vergaderingen, hebben wij de eer den Raad het volgende mede te deelen en voor te stellen: 1. Zooals bekend, werd bij de samenstelling van het ontwerp-Werkliedenreglement in hoofdzaak het Amsterdamsche gevolgd. Evenals in het Amsterdamsche werd daarin een Scheidsgerecht opgenomen Wij meenden, dat een Scheidsgerecht ook hier wel nuttig kon zijn en dat het voor het Gollege van Burgemeester en Wethou- ders gemak zou kunnen opleveren, dat eventueele ge- vallen door een ander College dan het hunne werden onderzocht. Eenigszins hadden wij ons ook wel laten beinvloe- den door de stelling in werkliedenkringen verdedigd, dat de rechtspositie der arbeiders alleen bij het bestaan van een scheidsgerecht verzekerd was. Bij nader inzien zijn wij echter tot de overtuiglng gekomen, dat een scheidsgerecht voor de werklieden dezer gemeente onnoodig is. In Âmsterdam mist het College van Burgemeester en Wethouders wegens zijn veelomvattende taak den tijd om onder een personeel van meer dan 10.000 menschen de telkens voorkomende gevallen behoorlijk te onderzoeken en daarom is het verklaarbaar, dat eene functie van dit College, welke toch eigenlijk geheei de zijne is, aan anderen werd overgedragen. De reden, die in Amsterdam gold, geldt hier nog niet. Tot een behoorlijk onderzoek van de enkele ge- vallen, die hier mochten voorkomen, zullen Burgemees- ter en Wethouders geheei in de gelegenheid zijn en daarom heeft dit College ten slotte gemeend, dat het zich niet aan die taak mocht onttrekken. Het gaat er om, dat bij voorkomende gevallen recht

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 69