3 April 1912 6. Wii wenschen het loon van een wachter oî waker te brengen op f 0.17 per uur en van een schoonmaak- ster te behouden op fO.16. 23. ln het besluit houdende ALGEMEENE R^GE- LEN omtrent de bepaling van het loon verzoeken de werklieden in Artikel 1 een bepaling op te nemen dat losse werklieden ook een toeslag krijgen als hoofd van een gezin. Hieraan wenschen wij tegemoet te ko- men, door aan Artikel 1 een tweede lid toe te voe- een luidende als volgt: fndien losse werklieden hoofd van een gezin zijn en b achtereenvolgende weken in dienst der gemeente, wordt daarna hun weekloon f0.60 hooger dan het vast- gesteld minimum." Hierbij dient te worden overwogen dat, als zij direci f 0 60 meer krijgen het voor gehuwden wel eens met goed kon zijn, daar dit voor een hoofd van een tak van dienst misschien aanleiding zou kunnen zijn, om bij gelijke geschiktheid bij voorkeur ongehuwden in cienst te nemen. 24. In Artikel 4 op te nemen een 2de lid zooais bij amendement is voorgesteld door den heer Dr. E A. M. Droog. dit 2de lid luidt: Aan vaste werklieden, die gehuwd of weduwnaar zijn en wier vaste weekloon een maximum bedraagt van f 13 20 of minder, wordt, indien zij meer dan vier tot hun gezin behoorende wettige kinderen (wettig er- kende daaronder begrepen) hebben te verzorgen, voor jecîer kind beneden 14 jaar een wekelijksche toes.ag boven dat loon gegeven van 60 cent tot een bedrag van ten hoogste f 1.20 per week 25. ln Artikel 1.0 van het onderll genoemde be- sluit stelt de heer C. Tromp voor eene bepaling op te nemen luidende: bij de berekening der loonen zal aan dit reglement een terugwerkende kracht worden gegeven tot 1 October 1911 Burgemeester en Wethouders meenen hun voorstel omtrent de in werking treding der loonsverhooging voor de Gemeente-Werklieden te moeten handhaven, waardoor aan den wensch, in dit amendement uitge- sproken, wordt voldaan. Dit voorstel luidt om hen te machtigen om aan de werklieden, die vast loon genieten en den vollen we- kelijkschen arbeidstijd werken. uit te keeren of te doen uitkeeren het verschil tusschen het vaste gewone week

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 74