2Ï Mei 1912 met de laag gebleven belastingen, de gemeente meer en meer tot een aantrekkingspunt voor vreemdelingen gemaakt. iiet is dus niet meer dan consequent en in het algemeen dorpsbeiang den eenigen hinderpaal, die een verderen opbloei der gemeente in den weg staat op te ruimen. E3loemendaal heeft, door een kloek be- sluit van den Raad het geven van geldelijken steun voor de exploitatie v. d. elektrische tram naar Over- veen ons reeds geleerd, hoe bij een eenigszins breede opvatting van zijn taak, een gemeentebestuur de tot standkoming van betere verkeersmiddelen krachtig kan bevorderen en evenzeer als daar verdient ook hier het tramvraagstuk de bizondere belangstelling van den Raad; want alleen elektrisch verkeer met de omliggen- de gemeenten en allereerst met Haarlem kan aan de eischen van een snelle, veelvuldige en geriefelijke communicatie voldoen en zoo de bovengenoemde be- zwaren doen vervallen Dat het groote belang van goed verkeer meer en meer wordt ingezien, blijkt niet alleen uit het voor- beeld van Bloemendaal in krachtig zich ontwikkelen- de landen als Noord Amerika zorgt tnen eerst voor het verkeer en bouwt daarna de steden ook België, waar iedere stad van beteekenis door een tramwegnet met de omliggende dorpen is verbonden en zelfs de zoo snel tot bebouwing gekomen Admiraal de Ruy- terweg nabij Amsterdam strekken ons ten voorbeeld, hoe zelfs minder door de natuur bevoorrechte plaatsen door voortreffelijke verkeersmiddelen tot ontwikkeling komen. Kort geleden, vöör het antwoord van Z. Exc, den Minister van Waterstaat aan de algemeene tramcom- missie voor de electrificatie van het traject Haarlem- Leiden, mocht het schijnen, alsof althans de Binnen- weg weldra zonder verdere interventie van elektrisch verkeer zou gaan genieten na dat antwoord mag men m. i. gerust aan de spoedige totstandkoming van dien wensch gegronden twijfel koesteren. Het ligt dus voor de hand, dat men nu trachte lo- caal de zaak te regelen en dan tegelijk er naar stre- ve om ook aan andere dan de langs de stoomtram wonende gemeentenaren beter verkeer te verschaffen, om daardoor tevens de voor aanbouw geschikte ge- ceelten tot ontwikkeling te brengen.

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 2