28 Augustus 1912. BOUWPLAN ZUIDERHOUT. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. In onze handen werd gesteld een op 1 Juli 1912 inge- komen adres van de Exploitatie Maatschappij van onroe- rende goederen Zuiderhout, waarbij wordt verzocht Art. 12 van Uw besluit van 22 Augustus 1911 zoodanig te willen wijzigen, dat de beschoeiingen langs het Zuider- Buiten-Spaarne die daarbij zijn aangegeven in gewapend beton mogen gemaakt worden van hout even als zulks het geval is bij die langs het Haarlemmerhoutpark. Adressante grondt dit verzoek voornamelijk hierop, dat het niet in de bedoeling van Uwen Raad kan liggen zwaar- dere eischen te stellen tegenover haar dan tegenover de Mij. Haarlemmerhoutpark Hieromtrent merken wij op, dat, wanneer bij beide Maatschappijen de omstandigheden geheel gelijk waren, er inderdaad reden zou zijn om te denken aan het meten met twee maten, wanneer werd gehandhaafd het voorschrift van gewapend beton voor de schoeiing van de Mij. „Zuider- hout terwijl de Mij. Haarlemmerhoutpark hare hou- ten schoeiing zou kunnen behouden. Die omstandigheden zijn echter niet gelijk. Van Haar- lemmerhoutpark's schoeiing tot een totale iengte van pim. 320 Meter zijn plm. 234 Meter geplaatst lar.gs particuiier terrein en slechts plm, 86 Meter langs den openbaren weg n.l. plm. 18 Meter langs de Vijverlaan ten Noorden van het perceel van den Heer Hopperus Buma en plm. 68 Me- ter Iangs het gedeelte van het Spaarne, waar op het uit- breiding^plan eene brug over die rivier is geprojecteerd. Zuiderhout's schoeiing daarentegen zal moeten gemaakt worden over eene lengte van plm. 235 Meter geheel langs den openbaren weg, zoodat eventueel onder- houd daarvan later geheel voor rekening der gemecnte zou moeten komen. Toen het plan Haarlemmerhoutpark ingediend werd, was de houten schoeiing al eenigen tijd aanwezig. Wan- neer aldaar eene gewapend betonschoeiing had moeten wor- den voorgeschreven, dan had zulks toch alleen het geval kunnen zijn geweest voor de bovengenoemde gedeelten van 18 en 68 M. Wat nu betreft het gedeelte van 68 M. daarom-

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 3