JHL. Vaststelllng nienw bouwplan Watervliet. 9 Januari 1913. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Het raadsbesluit, dd. 22 Juli 1912, waarbij werd vastgesteld het bouwplan Watervliet werd door ons ter goedkeuring gezonden aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Bij brief van 6 September 1912 van den Heer Voorzitter van Gedeputeerde Staten werd, onder over- legging van een advies van den Inspecteur der Volksge- zondheid voor Noord-Holland en Utrecht, ons verzocht te willen mededeelen, waartoe de kennisneming van het advies van genoemden Inspecteur heeft geleid. In overleg met de Naamlooze Vennootschap Maat- schappij tot exploitatie van Onroerende Goederen en administratie van schuldvorderingen Watervliet met den Heer Jos. Th. J. Cuypers, ontwerper van het uitbreidingsplan, en met den heer Inspecteur voor- noemd is een nieuw plan samengesteld, tengevolge waarvan eenige bepalingen in het Raadsbesluit van 22 Juli 1912 zouden moeten worden gewijzigd en aangevuld. Een en ander geeft ons aanleiding U te adviseeren om, onder intrekking van het raadsbesluit van 22 Juli 1912, een nieuw besluit tot vaststelling van het bouw- plan goed te keuren, waarvan een ontwerp hierbij wordt aangeboden. Door aanneming van dit plan zal aan de voornaam- ste bezwaren worden voldaan. Wat verdere opmerkingen in het advies van genoem- den Inspecteur en in den brief van den Voorzitter van Gedeputeerde Staten betreft, deelen wij mede, dat vaststelling van eene achterrooilijn, als door den In- specteur bedoeld, door ons niet wenschelijk wordt geacht, daar dan de vrijheid van bebouwing wordt beperkt en beslist alleen arbeiderswoningen op die ter- reinen zouden kunnen worden gebouwd dat opname van eene bepaling, dat de grond be- stemd voor plein of plantsoen, reeds dadelijk koste- loos aan de gemeente moet worden overgedragen, ons niet gewenscht voorkomt, op dezelfde gronden als in den brief van den Voorzitter van Gedeputeer- de Staten aangegeven, n.l. dat krachtens dat voorschrift de gemeente bij den aanvang der exploitatie den eige-

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 21