XF. Wljziging Uitbreidingsplan. 9 Januari 1913. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Door den Voorzitter van Gedeputeerde Staten van Noordhoiland werd ons bij brief van 15 November 1912 toegezonden een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Haarlem aan dat College, d d. 24 October 1912, waarbij een bezwaar wordt gemaakt tegen het vastgestelde Uitbreidingsplan dezer ge- meente. Gedeputeerde Staten v'erzoeken ons mededeelmg van de beschouwingen, waartoe de kennisneming van dit stuk ons aanleiding geeft. Het bezwaar, waarvan melding wordt gemaakt in het schrijven der gemeente Haarlem, van welke schrij- ven ook aan ons reeds een afschrift werd gezonden door de gemeente Haarlem, komt vooral hierop neer, dat die gemeente niet wenscht, dat eene straat op de Spanjaardslaan zal uitmondcn. Bedoelde straat was, ook op advies van den heer Joseph Th. J. Cuypers, ontwerper van het uitbreidings- plan, in dat plan behouden, omdat de uitmonding toch niet kan worden gemaakt zonder de medewerking van Haarlem. Nu echter bleek, dat bij Haarlem ern- stig bezwaar tegen dien weg bleef bestaan, stelden wij ook dit bezwaarschrift in handen van den heer Joseph Th. J. Cuypers voornoemd, die daarop in zijn advies, d.d. 4 dezer, mededeelde, dat, om aan het be- zwaar van Burgemeester en Wethouders van Haarlem te gemoet te komen, de weg No. 362 als verkeers- weg op het uitbreidingsplan zou moeten vervallen, waarbij hij zich kan neerleggen, omdat in het plan die weg niet van overwegend belang voor het verkeer is.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 33