V- Opname tn Bestekken van de bepalingen fan de artt. 1638 c ei d Tan het Burgerlijk Wetboek. 9 Janunri 1913 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Naar aanleiding van het verzoek, d d. 1 November 1912, van den Haarlemschen Christelijken Besturen- bond betreffende de opname in de bestekken voor gemeentewerken van eene bepaling om te voorkomen dat het 7e lid van art 1638c van het Burgeriijk Wet- boek worde toegepast afwijking bij schriftelijke o- vereenkomstdoor de aannemers en dus aan de ar- beiders zouden worden onthouden de voordeelen hun anders toegekend bij de artikelen 1638c zes eerste leden en 1638d, welke voordeelen betreffen uitkee- ring van loon, ook als er niet gewerkt is kunnen wor- den in bijzondere omstandigheden. hebben wij de eer U mede te deelen, dat door ons is overwogen dat de gemeente werklieden in dergelijke omstan- digheden volgens het werkliedenreglement wel uitkee- ring zouden ontvangen, v/aarom er we! reden kan zijn om, wanneer de gemeente werken bij aanneming doet uitvoeren, de arbeiders van den aanuemîr ook die voordeelen te doen genieten dat de gemeente dan ecbter ook het risico moet dragen en den aannemer schadeloosstellen voor de meerdere kosten, omdat anders de aannemer öf het slachtoffer kan worden bij eene te geringe raming van risico 6f onnoodige winst kan maken bij eer.e te hoo- ge raming, waardoor de gemeente schade zou Iijden dat aan het dragen van het risico door de gemeen- te bij elke aanbesteding van gemeentewerken echter zeer groote bezwaren zouden zijn verbonden, omdat goede contrôle voor haar in verschillende gevallen zeer moeielijk, zoo niet onmogelijk zou zijn zooals bij de aanbestedingen van het gewone jaarlijksche onderhoud der gemeente-gebouwen enz

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 3