üitbetaling van overnren en Zondagsarbeid 20 Februari 1913 De Raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat het op 21 Mei 1912 vastgestelde Werkliedenreglement voor zooveel betreft de uitbeta- ling van overuren en het werken op Zon- en Feest- dagen gunstige bepalingen bevat, welke aan de Werk- lieden echter niet ten goede konden komen voordat het Werkliedenreglement in werking was getreden Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT lo. Burgemeester en Wethouders te machtigen tot en met 14 Februari 1913, op welken dag het Werkliedenreglement in werking is getreden, aan den werkman, die op 1 Januari 1912 in het bezit was, of in den loop van dat jaar in het bezit kwam van eene vaste of voorloopige aanstelling of van eene aanstel- ling als jeugdig werkman, vanaf 1 Januari 1912 of den datum, waarop hij zijne aanstelling kreeg, een bedrag uit te betalen van a. 25 pCt van het loon, dat door hem voor over- werk is genoten b100 pCt van het loon, dat door hem voor werk op Zondag, op den tweeden Paaschdag, Hemelvaarts- dag, tweeden Pinksterdag en niet op Zondag vallen- de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag is genoten 2o. Te bepalen a. dat de sub 1 genoemde uitbetalingen niet zullen geschieden aan hem, die volgens de bestaande werk- roosters verplicht is op de onder b genoemde dagen te werken b. dat aan hem, aan wien reeds een toeslag voor verricht overwerk is uitbetaald, zal worden uitgekeerd het meerdere, waarop hij volgens de bepalingen van dit besluit aanspraak kan maken. Gedaan ter openbare vergadering van den 20 Februari 1913. De Secretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 29