Wi jziging Boiiw - en WoDingverordeDiQg -äO'Fcbruari 1913. Aan den Ilaad der Geineente HEEMSTEDE De irrverkingtreding der bouw- en woningverorde- ning dezer gemeente, vastgesteld in de raadsvergade- ring van 27 April 1905, heeft ten gevolge, dat het niet mogelijk meer is woningen te bouwen van zeer gerin- ge huurwaarde, daar de voorschriften omtrent opper- vlakte, hoogte, hechtheid, enz, van dien aard zijn, dat het minste wat gebouwd kan worden en dan nog meerdere woningen onder één dak- minstens een huur moet opbrengen van f2.per week. Bestaande woningen van minder dan f2.huur gaan door slooping, verbouw of gedeeltelijke ver- nieuwing verdwijnen, zoodat weldra woningen van die huurwaarde niet meer beschikbaar zullen zijn. Voor menschen zonder gezin, als weduwen, of oude lieden zonder inwonende kinderen, wier inkomen ge- ring is, of die geheel van liefdadigheid leven, is het be- staan van woningen met zeêr geringe huurwaarde niet alleen gewenscht, doch noodzakelijk en het verdwijnen van dat soort woningen zal weldra ten gevolge hebben, dat de gemeente daarin op een of andere wijze moet voorzien, tenzij er iets wordt gedaan, waardoor stich- ting van woningen met geringe huurwaarde mogelijk wordt. Het eenige middel om tot het laatste te geraken is, wijziging van de Bouw- en Woningverordening, of op- name van een nieuw artikel, waarbij aan den Raad de bevoegdheid wordt gegeven, onder het stellen van voorwaarden, van verschillende artikelen dier verorde- ning af te wijken. Hct laatste schijnt ons het beste toe, omdat daar- door kan worden verkregen volkomen vrijheid voor het maken van ontwerpen voor de bedoelde woningen

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 1