27 Maart 1913. 6. De gemeente Heemstede zal mededeeling doen aan de gemeente Haarlem van het bouwsysteem van het door haar aan te leggen hoog- en laagspanningsnet en van de door haar toe te passen verbruiksspan- ningen. De gemeente Haarlem draagt zorg, dat de werken waartoe zij krachtens deze oveieenkomst verplicht is, uiterlijk 8 maanden na het tot stand komen van de- ze overeenkomst gereed zijn. De gemeente Heemstede draagt zorg. dat op dat zelfde tijdstip met het betrekken van electrische ener- gie een aanvang wordt gemaakt. Onder betrekken van electrische energie zal hier verstaan worden het onder spanning houden van haar geleidingsnet en het biederi van gelegenheid tot stroom- verbruik aan ingezetenen Wordt door een van beide partijen niet aan deze bepaling voldaan, dan zal de in gebreke blijvende partij aan de wederpartij een schadeloosstelling ver- schuldigd zijn van f 25.--- voor elken dag vertraging. De verplichting tot schadeloossteliing vervalt indien de in gebreke zijnde partij het bewijs levert, dat de vertraging het gevolg is van overmacht. Art. 9. Meting. De electrische energie, die door de gemeente Heem- stede van de gemeente Haariem wordt betrokken, zal gemeten worden in het in artikei 6 bedoelde eind- station aan de hoogspanningszijde door twee stellen van meters, waarvan 1 stel zich zal bevinden in de schakelruimte der gemeente Haarlem en 1 stel in de schakelruimte der gemeente Heemstede. De meting zal plaats hebben a. wat betreft de grootste totale belasting, door registreerende watt-meters b. wat betreft de hoeveelheid, door watt-urenme- ters. De grootste totale belasting zal met inachtname van het bepaalde in üe 7de alinea telkens bepaald worden uit dat deel van een watt diagram, waarin gedurende 10 minuten het grootste aantal Kilo-Watt- Üren is gebruikt en wel door den inhoud van dat deel, uitgedrukt in Kilo-Watt-Uren met 6 te vermenigvuldigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 20