27 Maart 1913. 10. drie vorige alinea's, heeft plaats met de verrekening over December van het betreffende jaar. Dit tarief moet worden herzien zoodra de Gemeen- te Heemstede kan aantoonen, dat eene andere Ge- meente in Nederland onder normale omstandigheden van eene onder normale omstandigheden verkeerende Centrale, de electrische energie betrekt tegen een prijs, die 5 pCt. lager is dan die, welke uit boven- staand tarief zou voortvloeien. Voor zoover partijen omtrent de herziening niet tot overeenstemming geraken, zal deze geschieden door de scheidslieden, bedoeld in art. 19. Deze scheidslieden zullen onder meer beoordeelen: 1. Of het intusschen reeds verloopen gedeelte van den contract-termijn voldoende is geweest, om de te zijner tijd naar de nieuwste eischen der techniek ge- maakte inrichtingen, welke inrichtingen moeten ver- vangen worden door nieuwe vindingen, teneinde tegen lager prijs te kunnen leveren, nagenoeg geheel af te schrijven 2. of de voordeelen, die met de invoering der nieuwe vindingen te behalen zijn, van dien aard zijn, dat, niettegenstaande de prijsverlaging, daaruit de af- schrijving van de oude en de nieuwe inrichting kan gedekt worden en 3. of de prijsverlaging gepaard moet gaan met verlenging van den contract- termijn. De kosten op deze herziening vallende, worden door de Gemeente Heemstede gedragen. De constante 0.024, voorkomende in de formule A CX 0.024 Y kan telkens na ve'rloop van 5 jaar herzien worden wanneer partijen omtrent deze herzieningen niet tot overeenstemming geraken, zal zij geschieden door de scheidslieden bedoeld in art. 19. Art. 11. Over het door de Gemeente Heemstede, overeen- komstig het bepaalde in artikel 10 aan de Gemeente Haarlem verschuldigde zal maandelijks eene rekening worden opgemaakt, welke aan de Gemeente Heem- siede zal worden ingezonden. Art. 12. BetaLing. De betaling van de in het vorig artikel bedoelde

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 24