7T 27 Maart 1913. HEEMSTEDE, den 15 Maart 1913 Aan den Raad der Gemeenle Heemstede Wij hebben de eer U hierbij ter goedkeuring aan te bieden een besluit tot aankoop van de daarbij be- doelde onroerende goederen deel uitmakende van de nalatenschap van Vrouwe C. A. Visser van Hazers- woude, Douairiere Jhr. J B. van Merlen. Zooals U zal blijken uit het voor U aan het Raad- huis ter inzage liggende voorloopig koopcontract met kaart omvat de aankoop bijkans de geheele buiten- plaats Bosbeek met Heerenhuis, stalling, koetshuis, tuinmans- portierswoning_en Belvedêre enz. en boven- diendiverse wei- en teellanden (speciaal bloembollenlan- den verschillende strooken langs openbare wegen, de vaart van de Ringvaart van den Haarlemmermeer- polder met strooken daarlangs, voorts nog eenige verspreide perceelen, welker bezit voor de gemeen- te van belang kan zijn. De grenzen van het groote geheel, dat de gemeente zou verkrijgen, kunnen in het kort ongeveer als volgt omschreven worden De zuidelijke grens wordt gevormd door de buiten- plaats Meer en Berg, de westelijke door den Heeren- weg van Meer en Berg tot 5 Meter ten Noorden van de woning staande tegenover den weg van de Am- sterdamsche Duinwaterleiding. De noordelijke door den noordelijken oever van het vaartje achter genoemde woning en de noordelijke scheiding van de bloembollenlanden, welke ten Noor- den van dat vaartje zich uitstrekken tot aan de vaart Ioopende achter het Raadhuis naar Bosbeek. De oostelijke grer.s eindelijk wordt gevormd door laatstgenoemde vaart deze daaronder begrepen tot aan het Molentje, door een rechte lijn van een punt bij het Molentje naar een punt op den Voorweg, door de Algemeene Begraafplaats en verder door den Glip- perweg. De strooken ter mogelijke verbreeding van wegen liggen langs den Heerenweg, de Var, Merlenlaan, het \v .htln.inaplein, den Voorweg en den Meerweg. Van de verspreide perceelen zijn het meest belang- rijk een stukje weiland belendende aan de losplaats

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 35