27 Maart 1913. 2 der Gemeente aan de Ringvaart, hetwelk voor op- slagplaats goede diensten kan bewijzen en een bosch- je aan den Driesprong bij de Algemeene Begraafplaats, waardoor de gevaarlijke bocht aldaar verbeterd kan worden. De geheele grootte van de bedoeide terreinen te zamen is ongeveer 86 Hectaren De juiste groofte zal door latere opmeting moeten worden vastgesteld, Thans is de grootte der gedeeltelijke kadastrale perceelen bij benadering berekend. Ter motiveering van ons voorstel moge het volgen- de dienen Onze gemeente mag terecht op veel natuurschoon bogen, vooral dooi; de nog bestaande buitenplaatsen. Voor het publiek zijn die plaatsen in den regel niet toegankelijk. Dit heeft zich tevreden te stellen met den buitenkant daarvan te beschouwen en zich op de openbare wegen te houden Behalve in den Haarlem- merhout is er geen wandeling in een bosch. Openstelling van het bôsch van Bosbeek en van het voormalige Groenendaal welken naatn wij weder aan het bosch zouden willen geven voor het publiek zou niet alleen voor de ingezetenen van Heemstede een groot voorrecht zijn, maar het zou de aantrekkelijkheid van onze gemeente in niet geringé mate verhoogen. Dit bosch gegroeid op het binnenduin, in oude tijden bekend als de Heemsteedsche Wildernis is een stuk natuur zoo mooi, dat er weinig plekken in ons Vaderland zijn, die er mede vergeleken kunnen worden. Schijnbaar verwaarloosd, wat methode van onder- houd betreft, onderscheidt het zich van de meeste wandelparken door zijn wildheid van ongerepte natuur. Het zou ons streven zijn om het karakter van wild natuurbosch zooveel mogelijk te behouden, opdat men aldaar wandelende zich geheel buiten blijve ge- voelen. Zou ons voorstel om bovengenoemde reden reeds naar onze meening voldoende gemotiveerd zijn, de meerdere voordeelen, die de gemeente kan verkrijgen, maken den aankoop nog aanlokkelijker. Langs verschillende wegen zouden strooken worden overgedragen ter mogelijke verbreeding daarvan, nl. langs den Heerenweg, Van Merlenlaan, Wilhelmina-

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 36