27 Maart 1913 3 plein, Voorweg en Meerweg. Die verbreeding zal wel niet spoedig tot stand behoeven te komen, maar in de toekomst zal dit zeker moeten gebeuren in ver- band met de behoeften van het nieuwere verkeer. De vaart van de Ringvaart van den Haarlenimer- meerpolder naar den Glipperweg met de strooken ter eventueele verbreeding daarvan, kan voor de scheep- vaart van belang worden. Volgens de voorgestelde overeenkomst zou de ge- meente den eigendom verkrijgen van de geheele vaart door Bosbeek c. a. en zou er dus eene nieuwe ver- binding komen van de Zandvaart der gemeente met genoemde Ringvaart. Het bezit van de gronden belendende aan de Alge- meene Begraafplaats zal in de toekomst de gelegenheid bieden om die te vergrooten, waaraan bij de uitbrei- ding van het zielental zeker behoefte zal komen. Ten slotte is verruiming van de opslagplaats der genieente aan de Ringvaart een zaak van belang. De koopsom is gesteld op f 318.000.Dit bedrag is even lager dan de som, waarop een en ander is gewaardeerd door den Heer Joh. C Reinders Folmer, administrateur, wonende te Amsterdam, die als be- voegd deskundige op ons verzoek als taxateur optrad, en wiens rapport voor U ten Raadhuize ter inzage ligt. Wij kunnen, na nauwgezet persoonlijk onderzoek, ons geheel met dat rapport vereenigen, achten de waarde juist berekend en meenen. dat het bezit der terreinen voor de gemeente zeker de genoemde waar- de vertegenwoordigt. De voorwaarden zijn in voorloopig koopcontract naar onze meening voldoende omschreven. Wij achten die niet te bezwarend voor de gemeente. Voor zoover toelichting noodig is, moge het vol- gende dienen. Dat de verkoopers erfdienstbaarheden verlangen van weg en vaart ten behoeve der in hun bezit blij- vende perceelen is van zelf sprekend. De verplichting voor de gemeente om vöör 1 Juli 1923 de gronden niet als bouwterrein te exploitee- ren of te doen exploiteeren is niet bezwarend. In de eerste plaats is dit ook niet de bedoeling van den aankoop. Wij hopen, dat zulks nimmer zal gebeuren. c.aar wij ter plaatse geen villapark wenschen aan te leggen maar een wandelbosch wenschen te behouden.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 37