27 Maart 1913 4 In de tweede plaats is de termijn van plm. 10 jaar kort, en blijft de gemeente de bevoegdheid behouden om de gebouwen, in de voorwaarden omschreven, te stichten. Voor de verkoopers is deze bepaling van beteeke- nis, omdat de in hun bezit blijvende perceelen daar- door hoogere waarde verkrijgen als bouwterrein. De wetenschap, dat die perceelen door de nabijheid van het openbare wandeibosch voor den bouw van villa's groote aantrekkelijkheid zullen krijgen, zal voor de verkoopers wel een reden zijn geweest om den koop- prijs, die bij eerste bespreking door hen veel hooger werd gesteld, voor de gemeente te verlagen. De verkoopers nemen er genoegen mede om de betaling der koopsom uit te stellen tot uiterlijk 15 Januari 1914 tegen vergoeding van 4 pCt. rente van- af den dag der overdracht. De gemeente is daardoor in staat om te trachten op gunstige voorwaarden ee- ne geldleening te sluiten. Waar de gemeente in het bezit zou komen van een weiland, zeer geschikt voor Sportterrein, hadden wij geen bezwaar ons te verbinden om te bevorderen dat een in het bezit der verkoopers blijvend gedeelte van een perceel aan den Meerweg op het uitbreidings- plan zou worden aangewezen als bouwterrein. Thans is het aangewezen als sportterrein. Plannen tot herziening zouden u dus later worden voorgelegd. De vraag rijst vanzelf of de gemeente niet te zwaar belast zal worden door de onvermijdelijke verhooging van hare uitgaven 1 e. voor rente en aflossing en 2e voor het onderhoud der bezitting. Om die vraag te kunnen beantwoorden hebben wij een uiigebreid oriderzoek ingesteld, waarvan het ge- volg was, dat wij met groote blijdschap tot de con- clusie mochten komen. dat, natuurlijk behoudens onvoorzlene omstandigheden de aankoop niet be- hoeft te leiden tot belastingverhooging. Wij hebben eene voorloopige begrooting van in- komsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1914 opgemaakt, waarbij de inkomsten niet overdreven hoog, de uitgaven niet overdreven laag zijn geraamd. Die begrooting met de beschouwingen daarover ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. Daaruit zal U blijken, dat voor de eerstvolgende jaren extia beschikbaar zal zijn een bedrag van f lbOOO,— f 18000.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 38