27 Maart 1913. 6 Mocht onverhoopt de rente 4£ pCt. moeten bedra- gen, dan zou die voor het eerste jaar f 825 hooger zijn en dus het totale bedrag voor rente en aflossing op f 16850 komen Tegenover de mogelijkheid van eene hoogere rente in de eerste jaren, staat echter de niet geringe kans gedurende de latere, dat de leening tegen lagere ren- te geconverteerd zal kunnen worden. Uit het voorgaande is gebleken, dat extra beschik- baar zou zijn voor de eerstkomende jaren een bedrag van f 16000 a f 18000, zoodat voorloopig rente en aflossing uit de gewone middelen zijn te betalen. De totale schuld van de gemeente zal met inbe- grip der laatstgesloten geldleening van F 179 000 nog niet geheel opgenomen) bedragen f 7524*00- voor de productieve bedrijven is daarin begrepen f608531.941 de gewone schuld bedraagt dus slechts f 144.068.05| waarvan nog afgetrokken zou kunnen worden het reservefonds der bedrijven f 21511.60 en de schuld dus zou worden f 122556.45£. Eene vermeerdering van dat bedrag met f 330 000 voor een zoo nuttig doel als het voorgestelde, kan voor onze draagkrachtige gemeente geen roekelooze daad zijn. Wat het onderhoud betreft het volgende Wanneer het bosch als wandelgelegenheid gebruikt zal worden, dan behoeft het onderhoud daarvan niet veel te kosten. Dan zal zich dit kunnen bepalen tot het opharken van blad en andere dergelijke werk- zaamheden. Twee of drie vaste arbeiders kunnen dit werk doen, eventueel tijdelijk bijgestaan door losse arbeiders. Deze vaste arbeiders zouden met de gemeente-po- litie tevens kunnen zorgen voor de bewaking. Harde wegen zijn voorloopig onnoodig en onge- wenscht. Het onderhoud der gebouwen behoeft nimmer tot te hooge uitgaven te leiden. Het duurst in onderhoud zal het heerenhuis zijn. Tegenover die onkosten staat echter de huursom, en daarom wenschen wij het onderhoud van het hee- renhuis bij de volgende berekening dan ook buiten beschouwing te laten. Zooals u uit bovengenoemd rapport van den Heer Reinders Folmer zal blijkenschat hij de huurwaarde der in cultuur zijnde gedeelten van het terrein en die der woonhuizen zonder het Heerenhuis op f 3138. een bedrag, dat naar onze meening voor verhooging vatbaar is

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 40