27 Maart 1913. 7 Uit dit bedrag zal in de eerste jaren het onderhoud wel kunnen worden bestreden Men bedenke daarbij, dat de terreinen, welke als publieke wandeling uitsluitend voor den openbaren dienst worden bestemd, vrijgesteld kunnen worden van grondbelasting. Nieuwe aanplant zal zeker hier en daar noodig zijn, doch daar staat tegenover dat, zonder schade te doen aan de schoonheid en ook in t belang van t geheel, eenig hout gekapt zal kunnen en moeten wor- den. De opbrengst daarvan zal de kosten van nieuwen aanplant wel dekken. Wij gelooven niet, dat onze opvattingen omtrent de geldelijke gevolgen te optimistisch zijn getint. Wij ontveinzen ons echter niet, dat tegenvallers mogelijk zijn en dat de kosten hooger zullen kunnen blijken dan wij verwachten, zoodat misschien eene geringe belastingverhooging noodzakelijk zou worden, bijvoorbeeld van enkele opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting. Wij kunnen echter niet denken, dat de ingezetenen daartegen bezwaar zouden hebben, gelet op de groo- te voordeelen, die het voorgesteld bezit zou brengen. In ieder geval komt er geen verhooging voor de bewoners van perceelen van lagere huurwaarde, om- dat voor deze niet meer dan 50 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting mogen worden geheven. De meerdere vestiging van gegoede inwoners, aan- getrokken door de schoone wandelgelegenheid, die Heemstede hun zou bieden, zal echter vermoedelijk het accres der opbrengst van de opcenten in die ma- te doen stijgen, dat de eventueele vermeerdering van uitgaven teeds daardoor gedekt zou worden. Ofschoon het uit den aard der zaak nu nog wel niet goed mogelijk is om een duidelijk plan voor te Ieggen, hoe de bezitting zou worden gebruikt, kun- nen wij toch wel de hoofdpunten aangeven, zooals wij ons dat gebruik gedacht hebben. t Voornaamste doel is openstelling van de wande- ling in het bosch voor een ieder. 1 och zouden wij de omrastering willen behouden. Er zijn thans drie hoofd-ingangen, n. I twee aan den Heerenweg en een aan den Glipperweg. Voorts zijn er voetpaden aan den Voorweg en aan de Van Merlenlaan bij het Raadhuis. Er is op gerekend, dat ook daar breede hoofdtoe- gangen kunnen worden gemaakt aan de Van Mer- lenlaan bij het Raadhuis zal een portierswoning kun- nen gebouwd worden, terwijl ongeveer in het midoen dier laan later eventueel ook een toegangsweg kan gemaakt worden overeenkomende met het uitbrei- dingsplan

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 41