27 Maart 1913. 8 De thans als wei- en bloembollenland of als moes- tuin in cultuur zijnde gronden kunnen die bestemming voorloopig behouden het weiland ir de plaats plm. 5 Hectaren kan als sportterrein goede diensten be- wiizen De bestaande kleinere huizen kunnen in gebruik worden gegeven aan de gemeente-arbeiders of politie- agenten. Het Heerenhuis zou met een gedeelte van het ter- rein dat voor de publieke wandeling wel gemist kan worden verhuurd kunnen worden eventueel met stalling, koetshuis en koetsierswoning. Wij merken hierbij op, dat dit Heerenhuis een hecht en sterk gebouw is, waarin zich zeer fraaie ver- trekken bevinden o.a. een zaal, versierd met zeer waardevolle plafond- en wandschilderijen van Jacob de Wit (1695-1754.) Mocht een eventueele huurder van het heerenhuis geen gebruik wenschen te maken van den stal c. a. dan zou daar ter plaatse eene landelijke uFspanning gevestigd kunnen worden, waar gelegenheid zou zijn tot uitrusten en tot het gebruiken van passende ververschingen. Wij behouden ons voor om te zijner tijd omtrent een en ander een meer afgerond voorstel te doen. Ook omtrent de finantieele regeling te weten be- grooting en geldleening zullen u nader voorstellen bereiken. Het uthans aangeboden voorstel betreft alleen den aankoop. Wij zijn vast overtuigd, dat aanneming van dit voorstel zal leiden tot vermeerdering van den bloei der gemeente, en tot nut, voordeel en geluksverhoo- ging der ingezetenen, wier belangen aan u zijn toe- vertrouwd. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP, De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Voorzitter, Behoort bij de notulen der Openbare Raadsverga- dering van den 27 Maart 1913. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 42