27 Maart 1913. 6. is, doch vraagt of iemand het woord wenscht te voeren over het ontwerp- besluit luidende als volgt Aankoop wandelbosch. De Raad enz. De heer Mr Van Tienhoven vraagt, of het niet mogelijk zou zijn voor het stuk aan de Van Merlen- laan, dat de familie wenscht te houden, de voorkeur tot aankoop te verkrijgen. De Voorzitter zegt, dat hij daaromtrent geen ver- klaring kan geven, daar er niet over is gesproken. Wat de mogelijkheid daarvan betreft, deeit Spreker mede dat hij wel gelooft, dat de familie juist die gron- den heeft gehouden om de verhoogde waarde als bouwterrein. Dit is een van de redenen van onzen billijken koopprijs. Als toch de buitenplaats wandel- bosch wordt, hebben de omliggende gronden meer waarde als bouwterrein dan in het geval alles cultuur- grond zou worden of buitenplaats zou biijven in han- den van een particulier. De heer Mr. Van Tienhoven zou willen, dat bij verkoop van dat gedeelte eerst aan de gemeente werd kennis gegeven om haar in de gelegenheid te stellen een mooi stuk natuur te behouden en bij het gebied der gemeente te voegen Spreker geeft dit in over- weging, als er ernstige bezwaren bestaan wil hij er niet op aandringen. De Voorzitter zegt, dat hij zich afvraagt, of het wel noodig is dergelijk verzoek te doen. Als de koop wordt gesloten krijgt de gemeente als bosch 60 H.A. in eigendom en dit is groot genoeg we moeten ook derken aan de indirecte voordeelen en dat juist het door den Heer Mr. Van Tienhoven bedoelde gedeel- te voor villaterrein zou worden bestemd De heer Mr Van Tienhoven zegt, dat in dat ge- deelte de zoogenaamde grot ligt, dit is juist heel eigenaardig natuurschoon en daarom zou Spreker dit wel bij den koop willen voegen en met dat gedeelte het terrein vergrooten Het zou voldoende zijn de grot met omtrek te nemen, ter grootte van plm 1 Hectare, misschien is de famiiie bereid het voor den- zelfden prijs af te staan als zij het kan verkoopen aan particulieren.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 6