27 Maart 1913. 7. De Voorzitter zegt niet te gelooven, dat de familie de voorkeur zal willen geven, omdat het bij verkoop aan de gemeente altijd lang wachten is op een be- slissing, eerst moet de Raad er toe besluiten en dan Gedeputeerde Staten nog goedkeuren. Het is echter wel te vragen, doch zeker za! het niet gegeven wor- den voor den prijs, die gevraagd wordt voor hetgeen nu voorloopig gekocht is. De heer Mr. Van Tienhoven zegt, dat hij alleen z'n vraag in overweging wilde geven. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop het be- sluit tot aankoop van een wandelbosch vastgesteld. De Voorzitter wenscht dit te zeggen, dat hij gelooft, dat de Raad een verstandig en wijs besluit heeft ge- nomen Van harte hoopt Spreker dat zal blijken, dat dit besluit van zeer veel belang is voor den bloei der gemeente in de toelichting bij het besluit wordt dit ook gezegd,doch Spreker wil daar toch nog even op wijzen De Voorzitter brengt dank aan den Raad dat het voorstel van Burgemeester en Wethouders zoo met algemeene stemmen is aangenomen en ook dank aan diegenen die hebben geholpen aan de voorbe- reiding van deze zaak en ten slotte wil Spreker hier ook openlijk dank betuigen aan de Familie Van Merlen, met wie op zoo aangename wijze de onderhandelin- gen zijn gevoerd, Spreker gelooft dat daartoe heeft bijgedragen, dat de Familie Van Merlen er prijs op stelt, dat dit schoone bezit ongeschonden blijft en stelt voor een telegram van dank te zenden aan den oudsten zoon. De vergadering betuigt door applaus instemming met deze woorden. De heer Honig zegt dat, als er sprake is van dankbaarheid, de Raad en ook de ingezetenen in de eerste plaats dankbaar kunnen zijn aan den Burge- meester voor den betoonden ijver om deze zaak zoo tot stand te brengen en z'n prachtige gedachte zoo spoedig uit te voeren Door de volledigheid waarmede alles is onderzocht en alles is toegelicht, viel het gemakkelijk een oordeel te vellen en dit is bij een koop van f 318 000 geen kleinigheid. Spreker gelooft hier te kunnen aanhalen, hetgeen de heer Q. van den Berg eens heeft gezegd, dat de Burgemeester ook is een Burgervader, die aan het hoofd der gemeente voor dat groote huisgezin leeft

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 7