12 Juni 1913. noodig achten, om behoorlijke toetredine van licht en lucht te verzekeren. Wanneer tusschen twee gebouwen gelegen aan de- zelfde straat, eenige ruimte wordt opengelaten, moet de afstand ten minste 1 JVleter bedragen en moet de opengelaten ruimte voldoende afwaterend worden be- straat of verhard. Bedraagt de afstand minder dan twee Meter, dan mogen in de aan die strook grond grenzende muren geen vensters ten dienste van woonvertrekken worden gemaakt Burgemeester en Wethouders kunnen geheele of gedeeltehjke vrijstelling van dit verbod verleenen. Bij het verleenen van deze vrijstelling zijn Burge- meester en Wethouders bevoegd nadere eischen be- tre fende het in dit artikel geregelde ortderwep vast te steilen. Art. 44 wordt gelezen als volgt Art. 44. 1 De muren van gebouwen moeten de volgende dikte hebben buiienmuren en scheidingsmuren boven den beganen mits niet hooger ^n 10.50 M. van ten minste 0.22 M; hooger dan 10.50 M. doch niet hooger dan lö M, van ten minste 0.33 M. tot de eerste balklaag en daarboven van ten minste 0.22 M zullende voor muren hooger dan .15 M. de dikte door Burgemees- ter en Wethouders worden voorgeschreven. Balkdra- gende muren van ten minste 0.22 M. of, indien twee evenwijdige balkdragende muren niet meer dan 2 50 M. van elkaar verwijderd zijn, van ten minste 0.11 M 2. Nochfans is A cene dikte van 0.18 M. voldoende voor muren van voorgevels, mits geen balkdragende muren zijnde en niet hooger zijnde dan 8 M. B. eene dikte van 18 c.M. voldoende voor muren dienende tot scheiding tusschen gebouwen zonder verueping onder een zelfde overkapping opgaande tot den zolder bij eene lengte van 10 Meter of min- aer; deze muren zullen mogen zijn balkdragende mu- ren mits zij niet meer dan 6 M. van elkander verwii- derd zijn. J C- eene dikte van 0.11 M. voldoende voor le. scheidingsmuren tusschen gebouwen onder een-

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 12